Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Bayar’dan yıkım kararına destek
Bayar’dan yıkım kararına destek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Antalya’da 413 kaçak yapının yıkılacağına dair yaptığı açıklamaya CHP İl Başkanı Nusret Bayar’dan destek geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya’daki denetimlerde 413 yapının imara...
27 Mayıs 2020 21:06
Font1 Font2 Font3 Font4

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Antalya’da 413 kaçak yapının yıkılacağına dair yaptığı açıklamaya CHP İl Başkanı Nusret Bayar’dan destek geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat

Kurum, Antalya’daki denetimlerde 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit edildiğini ve tespit edilen tüm kaçak yapıların yıkımının gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

CHP İL BAŞKANI BAYAR’DAN DESTEK

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, yaptığı yazılı açıklama ile bu yıkımlara destek verdi.

Nusret Bayar açıklamasında şunları kaydetti;

“Yeşiliyle tarihiyle

Bir kültürel miras olan Kaş’ta, Demre’de son zamanlarda sayısı artan kaçak villaları gündeme taşımıştık. Cennetten bir köşe olan kıyılarımızın kaçak villa cenneti olmaması için Antalya İl Başkanlığı olarak gerekli kurullarla görüşüp, hassasiyetimizi iletmiştik. Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; imara aykırı ve izinsiz yapıldığı tespit edilen kaçak yapıların yıkılacağını açıklamıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak doğa ve kültür merkezlerimizin çarpık yapılaşma ile yok edilmesine karşı duyarsız kalmayacağımızı her fırsatta dile getirmiştik.

Kültürel mirasıyla, doğasıyla, ekolojik yapısıyla adını dünyaya duyurmuş kıyılarımızı korumak, gelecek nesillere taşımak en önemli görevimizdir. Yeşilimize, doğamıza, mirasımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz!

ÇOĞUNLUĞU KAŞ’TA

Kaçak yapıların 266’sı Kaş, 49’u Kemer, 40’ı Demre, 15’i Manavgat ilçesinde bulunuyor.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa