Kapat
BAYRAKTAR’IN DA KAYDI ORTAYA ÇIKTI
BAYRAKTAR’IN DA KAYDI ORTAYA ÇIKTI
Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları bu kadar da olmaz dedirtti. Kayıtlarda Bayraktar’ın, kent yağmasıyla ilgili “ne kadar pis iş varsa bana yaptırtıyorlar”...
25 Şubat 2014 16:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları bu kadar da olmaz dedirtti. Kayıtlarda Bayraktar’ın, kent yağmasıyla ilgili “ne kadar pis iş varsa bana yaptırtıyorlar” dediği öne sürüldü. Eski Bakan görevinden istifa etmeden önce “talimatları Erdoğan’dan aldım” demişti.

akan Bayraktar kayıtlarda KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ile Etiler Polis Okulu ve Çatalca’da bir arazisinin durumu hakkında konuşuyor. Bayraktar telefon telefonda “Ne kadar pis iş varsa bize yaptırmaya kalkıyor. Kuşdili’ni imara açtı, bana 20 defa telefon açtı, ‘burayı tasdik et’ diye. SİT alanı, doğal SİT alanı demiyor, imar yapıyor.” diyor. Bayraktar’ın “bana pis iş yaptırmaya kalkıyor” dediği isim ise İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk. 

Baştürk sıradan bir isim değil, Baştürk Başkan Erdoğan ile aynı yolsuzluk davasından yargılandı. Baştürk, hakkındaki “zimmet, ihaleye fesat karıştırmak, görevi ihmal” suçlamalarından, 3 Kasım 2002’de milletvekili olarak kurtuldu. 

İkinci konuşmada Çatalca’daki bir arazinin imara açılmasıyla ilgili… Bakan Bayraktar, Kiptaş Müdürü Yıldırım’a, “Ben neye istinaden yapayım bunu? Bizi asarlar ya!” dediği görülüyor. 

Yolsuzluk Soruşturması fezlekesine göre konuşmalar “mutlu” sonla bitiyor: Fezlekede “Erdoğan Bayraktar’ın ‘konuyu Vedat ile konuşacağım’, ‘bunu halledeceğiz, halledeceğiz bak tamam…’ dedikleri tespit edilmiştir.” ifadeleri yer aldı. 

ulusalkanal.com.trYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa