Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
BAYRAMDA ÜCRETSİZ
BAYRAMDA ÜCRETSİZ
Büyükşehir Belediyesi’nin resmi plakalı kırmızı otobüsleri, Antray ile nostaljik tramvayı bayramda vatandaşları ücretsiz taşıyacak. Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı’nda, Bayramın 1 ve 2’nci...
20 Eylül 2015 10:15
Font1 Font2 Font3 Font4

Büyükşehir Belediyesi’nin resmi plakalı kırmızı otobüsleri, Antray ile nostaljik tramvayı bayramda vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı’nda, Bayramın 1 ve 2’nci günlerinde Veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesim hizmeti verecek. Bayram süresince Zabıta Dairesi Başkanlığı’nda çalışan personel görevde olacak. Ekipler, bayram öncesi özellikle arefe günü açık yiyecek ve içecek üretimi ile satışını gerçekleştiren işyerlerinde denetimlerini daha da yoğunlaştıracak. Zabıta ekipleri, arefe gününden itibaren bayram süresince Uncalı, Andızlı Mezarlıklarında ve kurban kesim yerlerinde halkın, mezarları rahat ziyaret edebilmesi için gereken önlemleri alacak. Vatandaşlar, şikayetlerini ALO 153 ve 249 50 70-249 50 84 numaralı zabıta merkezine bildirebilecek.
KIRMIZI OTOBÜS, ANTRAY VE NOSTALJİ TRAMVAYI ÜCRETSİZ
Antalya Büyükşehir Belediyesi halkın bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesini sağlamak adına toplu ulaşımda vatandaşları sevindirecek bir karar aldı. Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği resmi ECP plakalı kırmızı otobüsler, Kepezaltı ve Meydan arasında hizmet veren Antray ile Müze ve Eski Mezbaha arasında hizmet veren nostalji tramvayı 4 günlük Kurban Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak. Ücretsiz ulaşım saatleri ise şöyle: 24 Eylül Perşembe sabah 06.00’da başlayacak, 27 Eylül Pazar gece 24.00’da ücretsiz ulaşım sona erecek. Öte yandan vatandaşlar ulaşımla ilgili yaşadığı her türlü sıkıntı ve sorunlar için Ulaşım Çağrı Merkezi 444 37 08 numaralı telefonu arayabilecek.
saskin-gaspci-belediye-otobusuyle-kacinca-yakalandi_6605_dhaphoto3
ASAT’TA NÖBETÇİ EKİP
Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü de su ve kanalizasyon hizmetlerinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı nöbetçi ekip bulunduracak. ASAT yetkilileri, herhangi bir su arızası durumunda vatandaşların ALO ASAT 185 numaralı telefonu 24 saat arayabileceklerini kaydetti.
İTFAİYE GÖREV BAŞINDA
İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram boyunca görevde olacak. İtfaiye ekipleri, Antalya sınırlarında 41 ayrı grup, 580 personelle 24 saat çalışmalarını sürdürecek. Merkez Grup başta olmak üzere, ilçelerdeki itfaiye ekipleri ve Kaleiçi ekibi, olası bir yangına karşı 24 saat hazır olacak. Vatandaşlar, yangın ihbarını ALO İTFAİYE 112 numaralı telefona bildirebilecek.
MEZARLIKLARDA DİN GÖREVLİLERİ HAZIR
Bayram öncesi ve bayramda en çok ziyaret edilen yerler arasında bulunan mezarlıklarda da gerekli önlemler alındı. Andızlı ve Uncalı Mezarlıklarında arife günü ve bayramda 16 din görevlisi vatandaşlara mezarlık ziyaretlerinde yardımcı olacak.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa