Kapat
Bayramlar ruhunu kaybediyor
Bayramlar ruhunu kaybediyor
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, bayram mesajında, insanlarımızın giderek milli kültür değerlerinde uzaklaştıklarına dikkat çekti. Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok yayınladığı...
6 Ağustos 2013 10:12
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok, bayram mesajında, insanlarımızın giderek milli kültür değerlerinde uzaklaştıklarına dikkat çekti.

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok yayınladığı bayram mesajında, özellikle dini bayramların kültürümüzdeki yeri ve öneminin çok büyük olduğunu söyledi.  Sevimçok, “Özellikle dini bayramlarımızın kültürümüzdeki yeri ve önemi çok büyüktür. Bayramlar birlik ve beraberliğin sembolüdür. Dini bayramlar ise İslam dünyası için ayrı bir önem arz etmektedir. Kırgınlıkların unutulduğu, yaşlıların gönüllerinin alındığı, çocukların sevindirildiği, yakınların ziyaret edildiği bayramlar aynı zamanda acıların paylaşılarak azaltıldığı ve mutlulukların da birlik ve beraberlik içerisinde çoğaltıldığı zamanlardır.” diye konuştu.

 

Alışveriş kültürü değişti

AESOB Başkanı Sevimçok bayram mesajında, insanlarımızın giderek milli kültür değerlerinde uzaklaştıklarına dikkat çekerek, günümüz bayramlarının eskiye oranla ruhunu yitirdiğini ve insanlarımızca bayramların artık bir tatil dönemi olarak algılandığını da dikkatleri çekti. Alışveriş kültürünün de artık AVM’lerle birlikte maalesef ki değiştirildiğini söyleyen Sevimçok, eskiden esnafın bayramı dört gözle beklediğini ancak bugün gelinen noktada neredeyse perakende sektörünün tamamına hâkim olan büyük alışveriş merkezleri sayesinde de esnafın kan ağladığını ve bayramı bayram gibi karşılayamadığına değindi.

 

Herkesin bayramını kutluyorum

Tüm bu olumsuzluklara rağmen esnafın bayrama hazır olduğunu ve müşteri beklediğini de dile getiren Başkan Sevimçok, üzerinde fiyat etiketi olan kaliteli ürünler ve güler yüz ile Antalya esnafının Antalyalıları çarşılara beklediklerini belirterek Tüm esnaf camiasının ve Antalyalıların mübarek Ramazan bayramını kutladı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa