Kapat
Benim sevdam: Finike
Benim sevdam: Finike
Ernez Köyü’nde toplantı yapan Belediye Başkanımız Nail Dülgeroğlu, 14 Şubat sebebiyle herkesin sevgililer gününü kutlayarak ‘‘Benim sevgilim de Finike’’ dedi.  FARK İÇİN ÇALIŞIYORUM 2011 Genel Seçimlerindeki siyasi partilerin oy oranlarını...
15 Şubat 2014 20:46
Font1 Font2 Font3 Font4

Ernez Köyü’nde toplantı yapan Belediye Başkanımız Nail Dülgeroğlu, 14 Şubat sebebiyle herkesin sevgililer gününü kutlayarak ‘‘Benim sevgilim de Finike’’ dedi.

 FARK İÇİN ÇALIŞIYORUM

2011 Genel Seçimlerindeki siyasi partilerin oy oranlarını değerlendiren Nail Dülgeroğlu, ‘‘İnternetten Yüksek Seçim Kurulu’nun sitesine girin bakın. Bizim acemi şoförün partisi geçen genel seçimlerde 6.762 oy almış. Diğer kaza yapıp duran şoförün partisi ise 8.930 oy almış. Büyük Usta’nın partisi de 11.212 oy almış. Fark ortada. Benim arkamdan gelecek akrabam, arkadaşım en az 3.000 kişi daha vardır. Ekleyelim 14.212 oldu. Finike’nin seçmen nüfusu da 4.000 arttı. Bu 4.000 kişiden hadi 1.000 oy alalım gerisini yine onlara verelim. Benim oyum zaten 15.000’i geçiyor. Bu yüzden ben seçim çalışması yapmıyorum. Çünkü seçimi zaten kazandım. Ben fark için çalışıyorum’’ diye konuştu.

BENİM SEVDAM FİNİKE

Ernez Köyü’nde toplantı yapan Belediye Başkanımız Nail Dülgeroğlu, 14 Şubat sebebiyle herkesin sevgililer gününü kutlayarak ‘‘Benim sevgilim de Finike’’ dedi.-‘‘Bu güzel günde değerli Ernezlilerle buluşmak çok güzel. Hepinizin Sevgililer Günü kutlu olsun. Herkesin bir sevdası vardır. Benim sevdam da Finike… Benim Sevgilim; Hasyurt, Sahilkent, Yeşilyurt, Turunçova ve 15 tane köyümüzdür’’ dedi.

8 YAŞIMDA GELDİM

Buralara gelip de siyaset konuşmak istemiyorum diyen Ak Parti Finike Belediye Başkan Adayımız Nail Dülgeroğlu, ‘‘Ben sizlerle sohbet etmek istiyorum. Buraya ilk defa 8 yaşımda gelmiştim. O zamandan beri, diğer tüm köyler gibi Ernez’i de çok seviyorum. 1930’lu yıllarda rahmetli babam ve dedem seyyar satıcılık yaparken bu köyleri geziyorduk. Benim Ernez’de çok anım ve çok dostum var’’ diye konuştu.

 

HİZMET AŞKI

Belediye Başkanlığına, 1989 Mart ayında, diğer 3 adayın toplamından fazla oy alarak başladığını belirten Nail Dülgeroğlu, ‘‘25 sene evvel Finike’de su akmıyordu, ben getirdim. Altyapı yoktu, ben yaptım. Elektrik ve telefon tellerini yerin altına aldım, artık elektrik kesilmiyor. Kokusuz membran sistemli Avrupa’nın en modern kanalizasyonunu Finike’ye ben getirdim. Bütün caddelere yollar ve kaldırımlar yaptık. Sokaklara lambalar döşedik. Finike’de 1 tane olan çocuk parkı, 37 tane oldu şimdi. Her mahallemizde bulunan parklarımıza bayanlar için spor aletleri koyduk. Yat Limanını, Hamamı ve Otogarı ben yaptım. Batı Antalya’nın en büyük kapalı Pazar yerini ben yaptım. Kapalı spor salonunu, Antalya’nın akustiği en güzel düğün salonunu, yine Antalya’nın en çok koltuk kapasitesine sahip sinema salonunu ben yaptım. Anlayacağınız yerin altını ve üstünü iğne oyasıyla işledim. Yaptığım hizmetleri burada saymakla bitiremeyiz. Ancak bazıları çıkmış Nail Dülgeroğlu Finike’ye ne yaptı diyorlar. Allah onların gözüne perde çektiyse ben ne yapayım! Yine buraya gelecekler ve soracaklardır: Nail Dülgeroğlu ne yapmış diye… Onlara; Nail Dülgeroğlu yatmış, onun yerine Ay’da, Mars’ta arkadaşları varmış onlar gelip yapmış deyin’’ diye konuştu.

2

YOL ARKADAŞINIZI İYİ SEÇİN

‘‘Bir yola çıktığınızı düşünün. Yanınıza can dostunuz bir yol arkadaşı aldınız. Ancak bu yol arkadaşı sizi yarı yolda bıraktı. Onunla tekrar yola çıkar mısınız? Hadi diyelim ikinci kez çıktınız. Bu sefer de size yamuk yaptı. Üçüncü kez hatır gönül dediniz, yine yola çıktınız ve yine sizi yarı yolda bıraktı. Dördüncü kez yola çıkar mısınız o kişiyle? Çıkmazsınız… Bu halk beni 5 kez seçmiş ve 25 yıldır bu yollarda can dostlarımla, Finikelilerle birlikteyim. 25 yıllık usta şoför benim. Benim 10 senede öğrendiğim belediyeciliğe ehliyetsiz şoförler talip oluyor. Büyük Finike’yi acemilerin eline mi bırakacağız? 25 yıllık Belediye Başkanlığımda, bir kez bile mahkemeye çıkmamışım, yargılanmamışım, boğazımdan haram lokma geçmemiş. Ben en ufak bir kanunsuzluk yapsaydım, adalet beni tutar mıydı? Finikeli kardeşlerim tekrar tekrar seçerler miydi? Yıllardır köylerimize hizmetler götürmek için uğraşıyorum. Ancak bu Bütünşehir Kanunu çıkalı daha 1 yıl oldu. Çünkü ben oy için hizmet yapmıyorum. Allah rızası için hizmet yapıyorum. Hele bir de Ernez ve diğer köylerimiz bana bağlanınca siz o zaman görün nasıl hizmet geliyor buralara.’’

 

UÇUK VE YALAN VAATLERE İNANMAYIN

‘‘2009 seçimlerinde bir kitapçık hazırladım. Bu geçen beş yılda yapacaklarım yazıyordu. Hesaplattım, 50 trilyonluk vaatte bulunmuşum. Sonra diğerleri de buna benzer çalışmalar yapmışlar. Onlarınkini de hesaplattım. CHP 400 trilyonluk vaatte bulunmuş, MHP 850 trilyonluk vaatte bulunmuş.  Finike Belediyesi’nin yıllık geliri 10 trilyon civarındadır.  Bu şekilde imkânsız, uçuk vaatlerde bulunuyorlar.  Yapamayacakları şeyleri yaparız diyorlar. Ama Nail Dülgeroğlu tutamayacağı sözü vermez. Verdiğim sözleri de hep tuttuğum için 5 kez üst üste, hem de her seferinde farklı partilerden seçti bu halk beni. Şimdi CHP adayı arkadaşımız diyor ki; köylerden emlak vergisi, plan proje parası, ruhsat parası alınmayacak. Zaten istese de alamaz ki! Bütünşehir Kanunu’nda Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yazmış zaten, köylerden bunları almayacaksın diye. Bu kanun için bize dava açan, 60 kilometre uzaktaki köye biz nasıl hizmet götürürüz diyen vatandaşlar, şimdi en iyi hizmeti biz yaparız diyerekten bu kanun üzerinden prim yapmaya çalışıyorlar. Bunlara kanmayın! MHP adayı arkadaşımız ise, Finike Turizm’den nasibini alamadı. Eğer beni ve Antalya adayımızı seçerseniz denizi doldurup havaalanı yapacağız diyor. Finike’ye havaalanı yapmak ne Belediyenin ne de Büyükşehir’in işidir. Bunu ancak Başbakanımız yapar. Nitekim Kumluca, Demre Kaş ve Finike’ye hizmet verecek Finike Bölge Hastanesi’nin projesi tamamlandı. Yaz aylarında temeli atılıp 18 ay içerisinde de hizmete girecek. Biz böyle hizmet yapıyoruz. İcraat üretiyoruz. Laf üretmiyoruz.’’YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa