Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Bereginya Korosu’ndan ilahi konseri
Bereginya Korosu’ndan ilahi konseri
Bereginya Korosu’ndan ilahi konseri Antalya Büyükşehir Belediyesi etkinliklerinde sahneye çıkan Ukrayna Kültür Sanat Derneği Halk Korosu (Bereginya) seslendirdiği Türkçe ilahileri ve ezgilerle Antalyalıları mest etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan...
12 Mayıs 2019 02:22
Font1 Font2 Font3 Font4

Bereginya Korosu’ndan ilahi konseri

Antalya Büyükşehir Belediyesi etkinliklerinde sahneye çıkan Ukrayna Kültür Sanat Derneği Halk Korosu (Bereginya) seslendirdiği Türkçe ilahileri ve ezgilerle Antalyalıları mest etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinlikleri her akşam farklı etkinliklerle devam ediyor. İftar sonrası Karaalioğlu Parkı’ndaki Ramazan etkinliklerine akın eden Antalyalılar hem keyifli bir akşam geçiriyor hem de düzenlenen çeşitli eğitim programlarıyla bilgileniyor. Dün akşam Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü eğitimci polisleri Antalyalılara çeşitli başlıklar altında uygulamalı eğitim verdi.

TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

 “Ölümle Tokalaşma” diyerek seyir halindeyken cep telefonu kullanmanın zararlarına dikkat çeken eğitimci trafik polisleri, emniyet kemeri kullanımın önemini uygulamalı olarak anlattı. Trafik polisleri ayrıca 2019 yılının yaya öncelikli trafik yılı olduğunu hatırlatarak sürücülerden yaya önceliğine uyulması yönünde dikkatli olmalarını istedi.

UKRAYNALILAR’DAN TÜRKÇE İLAHİLER

Gerçekleşen Uygulamalı trafik eğitiminin ardından sahneye Ukrayna Kültür Sanat Derneği’nin Ukraynalı kadınlardan oluşan Bereginya Korosu çıktı. Koronun Türkçe olarak seslendirdiği “Demedim mi, Sordum Sarı Çiçeğe ve Şu Cennetin Irmakları” ilahileri Antalyalılardan büyük alkış aldı. Şef Olesya Mercan’ın yönetimindeki koro ‘Çanakkale Türküsü’, ‘Yemen Türküsü’, ‘Tuna Nehri’, ‘Hey 15’li’ türkülerini de başarıyla seslendirdi. Büyük beğeni toplayan Koro seslendirdiği türküler ve ilahilerle Antalyalılara duygusal anlar yaşattı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa