Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
BULGUR SEMİNERİ
BULGUR SEMİNERİ
Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu’nda 20 Kasım 2015 Cuma günü,  “Bulgurun Tarihi, Üretim Süreci ve Mutfaklarda Kullanımı” adlı seminer gerçekleştirildi. Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu Atatürk Konferans Salonu’nda...
25 Kasım 2015 16:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu’nda 20 Kasım 2015 Cuma günü,  “Bulgurun Tarihi, Üretim Süreci ve Mutfaklarda Kullanımı” adlı seminer gerçekleştirildi.

Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere; Duru Bulgur Genel Müdür Yardımcısı Ziya Duru ile Pazarlama ve Halkla İlişkiler Şefi Ayşe Sarımehmet konuşmacı olarak katıldı.

Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerinin yanı sıra Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek –İçecek Hizmetleri Bölümü öğretmen ve öğrencilerinin ve bazı sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen seminerde; “Bulgurun tarihi,  besin değeri ve sağlık ilişkisi, bulgurun üretim aşamaları ve bulgur pazarının oluşum süreci ve bulgur yemekleri” anlatıldı.

Seminer sonrasında Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr.  Bahattin Özdemir, Duru Bulgur ailesine teşekkür belgesi takdim ederek, seminer vesilesi ile aşçılık öğrencilerine milli bir ürün olan bulgurun özellikle ticari mutfaklarda daha fazla kullanmaları gerektiğini ve aşçıların bulgurun tanıtılmasında çok önemli görevleri olduğunun mesajını verdi.

1

200’den fazla kişinin katıldığı seminerde katılımcılara eğitim sertifikası ve duru bulgurun hazırlamış olduğu “Tarihinden Tarifine Bulgur” ve “Bulgur Yemekleri” adlı kitaplar hediye edildi. Gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencileri bulgur konusunda bilgilendirmenin yanı sıra bulgurun tanıtılması için farklı proje ve etkinliklerin düzenlenebileceği ile ilgili fikir birliğine de varıldı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa