Kapat
Büyük Adımlar, Gençlik Kampında
Büyük Adımlar, Gençlik Kampında
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Kamplarında düzenlenen ‘Büyük Adımlar’ projesinin milli sporcuları  Antalya Duacı Gençlik kampında gençlerle buluştu. Başarılı sporcuların spora başlama öykülerinin anlatıldığı Büyük Adımlar Projesine Gençlik Hizmetleri Genel Müdür...
19 Ağustos 2014 13:40
Font1 Font2 Font3 Font4

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Kamplarında düzenlenen ‘Büyük Adımlar’ projesinin milli sporcuları  Antalya Duacı Gençlik kampında gençlerle buluştu.
Başarılı sporcuların spora başlama öykülerinin anlatıldığı Büyük Adımlar Projesine Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Tarkan Tüzken, Milli Dalgıç Şahika Ercümen, Milli Rallici Özlem Akkuş Doğan, Trt Spor spikeri Erdoğan Arıcı, Gençlik liderleri ve gençler katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın spora olan ilgiyi artırmak amacıyla, alanında başarılı sporcuları gençleri buluşturduğu Büyük Adımlar projesinin, konukları Milli Dalgıç Şahika Ercümen, Milli Rallici Özlem Akkuş Doğan oldu. TRT spikeri Erdoğan Arıkan’ın moderatörlüğünde spora başlama öykülerini anlatan sporcular gençlere spor hakkında yol gösterici bilgiler verdi. Gençlerin panelde zaman zaman milli  sporculara yönlendirdiği sorular geceye renk kattı. Panelde Şahika Ercümen’in egzersiz nefes  teknikleri gençler tarafından ilgiyle izlendi ve büyük alkış aldı.

IMG_3763

Ralli benim için tutku
Ford Motorsport ve Burcu Çetinkaya ile yarış kariyerinin başladığını anlatan Milli Ralli sporcusu Özlem  Akkuş Doğan, “Ralli birçok bayanın ilgisini çekecek herhangi spor dalı değil.  Ralli benim tutkum. Ralliyle tanışmam 11 yaşında dedemin garajından kaçırdığım motosiklet ile başladı” dedi.  Yarışlarda co pilot olarak yol karakterini yazdığını belirten Doğan, “Yarışlarda yolun nasıl olduğunu gözümde canlandırıyorum, yol haritasını metre haritasıyla komutlarla yönetiyor mekanik hatalara anında müdahale ediyorum. Yarışta yapacağım en ufak hata beni başarısız kıldığı gibi yarışta önlemini alamayacağım kaza ile sonuçlanabileceğini” kaydetti.
IMG_3480_phixr

“Benim için hayat ilk nefes aldığımda değil, nefesimi tuttuğumda başladı

Sualtı dalış sporuna başlama serüvenine değinen, “Dünya serbest dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen,  Çanakkaleli olduğum için denizle erken tanıştım deniz benim için her şey, diyebilirim. Çocukken yaşadığım alerjik astım yüzünden spor yapmam gerekiyordu. Katılmış olduğum okul gezisinde hocamın yetenekli olduğunu söylemesi üzerine su sporuyla tanıştım. Sporun hayatımda ki önemine değinirsem.  Üç kere kazanmış olduğum Dünya Şampiyonluğu, Rekor denemesi birincilikleri diyebilirim” dedi.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa