Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Canlar Hacıbektaş ilçesinde buluştu
Canlar Hacıbektaş ilçesinde buluştu
Canlar Hacıbektaş ilçesinde buluştu Anma etkinliklerine yoğun ilgi Hacıbektaş Belediyesi ve Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı(HBVAKV) işbirliğiyle Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen 56’ncı Ulusal, 30’uncu Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri...
18 Ağustos 2019 18:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Canlar Hacıbektaş ilçesinde buluştu

Anma etkinliklerine yoğun ilgi

Hacıbektaş Belediyesi ve Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı(HBVAKV) işbirliğiyle Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde düzenlenen 56’ncı Ulusal, 30’uncu Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür ve Sanat etkinlikleri yoğun ilgi gördü. HBVAKV Genel Başkan Ercan Geçmez, “Anma etkinliklerinin yüksek katılıma sahne olduğunu vurgulayarak, “Böylesine güzel bir etkinlik hazırlayan Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’a şükranlarımızı sunarız” dedi.

Hacıbektaş Belediyesi ve Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı(HBVAKV) İşbirliğiyle Ulusal düzeyde 56. kez Uluslararası düzeyde 30. kez düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri 16-18 Ağustos tarihleri arasında, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde gerçekleştirildi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde yapılan resmi açılış törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacıbektaş Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok,  HBVAKV Genel Başkan Ercan Geçmez çok sayıda milletvekili ve belediye başkanı ile Alevi-Bektaşi dernek ve vakıfların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Törenlere Antalya ve Akdeniz bölgesini temsilen HBAKV Genel Saymanı ve Akdeniz Bölge Temsilcisi Binali Efe katıldı.

“SONSUZA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”

Törende konuşan Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok, “Bizler Hünkâr Hacı Bektaşi gönül dostları olarak daha fazla okuyarak, bilimin ışığında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda Hünkâr Hacı Bektaş Veli’yi anlamaya, gelecek nesillere aktarmaya sonuna kadar devam edeceğiz” diye konuştu. İlçedeki 60. Yıl Spor Salonu’nda ve Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde verilen konserlerde Musa Eroğlu, Sabahat Akkiraz, Arif Sağ, Ergün Efe, Gani Pekşen, Mustafa Eke ile çeşitli sanatçılar sahne aldı.

PANELLER DÜZENLENDİ

Etkinlikler kapsamında çeşitli paneller de gerçekleştirildi. Mustafa Özcivan yönetiminde Hacıbektaş Veli Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Geçmişten Günümüze Alevi Bektaşi Öğretilerinin Sorunları” konulu panele konuşmacı olarak Alevi-Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Güzelgül, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan DEMİR,  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Alevi Vakıfları Federasyonu Genel Başkanı Remzi Akbulut, Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı Hüseyin Mat katıldı.

BAŞKAN ALTIOK’A TEŞEKKÜR

Katılımın yüksek olmasından çok mutlu olduklarını kaydeden HBVAKV Genel Başkan Ercan Geçmez, “Önceki belediye başkanının Alevileri dışlaması nedeniyle ihmale uğrayan Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri yeni dönemde çok güzel bir şekilde organize edildi. Böylesine güzel bir etkinlik hazırlayan Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok’a vakfım ve şahsım adına şükranlarımızı sunarım. Gerer bizim vakfımız gerekse diğer alevi vakıf ve dernekleri şubelerden araçlar kaldırarak etkinliğimizi daha da canlandırmıştır. Katkısı olan tüm canlara teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRBEYE ZİYARETÇİ AKINI

Etkinliklere katılan konuklar, sabahın erken saatlerinden itibaren Hacı Bektaş Veli türbesini ziyaret etti. HBAKV Akdeniz Bölge Temsilcisi Binali Efe, “Hacı Bektaş Dergâhı Postnişini ve Veliyettin Ulusoy Efendi’yi Genel Başkanımız Ercan Geçmez’le beraber ziyaret ettik. Kendisinin değerli fikirlerini dinleyerek nasibimize düşen bilgiyi alma şerefine nail olduk” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa