Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Canlı haklarına saygı duymalıyız”
Canlı haklarına saygı duymalıyız”
“Canlı haklarına saygı duymalıyız” Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen’i ziyaret eden Antalya Can Dost Derneği Başkanı Arife Yanık ve Üyeleri, sokak hayvanları için daha yaşanabilir...
24 Ocak 2019 15:22
Font1 Font2 Font3 Font4

“Canlı haklarına saygı duymalıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen’i ziyaret eden Antalya Can Dost Derneği Başkanı Arife Yanık ve Üyeleri, sokak hayvanları için daha yaşanabilir bir ortam oluşturmak için talep ve sorunlarını Esen’e ilettiler.

Hayvan barınaklarının kötü koşullarına değinen Esen, barınakların hayvan hapishanelerine dönüştürülmemesi gerektiğine dikkat çekti. Sokak hayvanları için doğala yakın bir yaşam alanı oluşturulmasının şart olduğunu ifade eden Esen, “Sokak hayvanları yüz yıl önceki yöntemlerle yakalanıyor. Bu eziyet canlı haklarını ihlal etmektir demektir. Daha modern ve hayvanlara zarar vermeyecek yöntemlerle yakalamalıyız. Bu şekilde hayvanların her türlü tedavi ve bakımı yapılabilir. Öte yandan hayvan barınaklarının koşulları modernize edilmeli. Barınaklar, hayvan hapishanelerine dönüşmemeli” dedi.

“DOĞALA YAKIN ALANLAR OLUŞTURMALIYIZ”

CAN DOST DERNEĞİ

Her şeyden önce canlı haklarına saygı duyulması gerektiğini söyleyen Esen, “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; hayvan veya insan hakları diye ayırmak istemiyorum. Bizim, canlı haklarını koruyup saygı duymamız gerekiyor. Bu ayrıntıyı göz önüne aldığımız zaman hayvanlar için daha yaşanabilir ortamlar oluşturabiliriz. Bunu yaparken hem hayvan severlerin hem de kentli insanların görüşlerini almalıyız. Ve hayvanlar için oluşturacağımız alan doğala yakın olmalı. Hayvanlar, bir tas su veya çöpün kenarına bırakılan bir parça yemeğe muhtaç edilmemeli. Konyaaltı’ında bu konuyla ilgili örnek teşkil edecek çalışmalarımız olacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“MUHTARLARIMIZIN FİKİRLERİNİ ÖNEMİYORUZ”

Seçim çalışmalarına mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek devam eden Esen, belediye başkanlığı döneminde mahalle muhtarlarının görüş ve önerilerini dikkate alarak çalışmalar yapacağını vurguladı. Aşağı Karaman mahalle muhtarı Mesut Pöze’yi ziyaret eden Esen, “Muhtarlarımızın fikirlerini her zaman önemsiyoruz” dedi.  Esen, ziyaretlerin ardından mahallede bulunan taziye evine uğrayarak başsağlığı diledi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa