Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Çelik, “Hükümet kendi işini, Meclis de kendi işini yapacak”
Çelik, “Hükümet kendi işini, Meclis de kendi işini yapacak”
Çelik, “Hükümet kendi işini, Meclis de kendi işini yapacak” AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu çalışmalarını yoğun tempoda yürütüyor. Çelik, memleketi Alanya’nın 5...
31 Mart 2017 11:35
Font1 Font2 Font3 Font4

Çelik, “Hükümet kendi işini, Meclis de kendi işini yapacak”

AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu çalışmalarını yoğun tempoda yürütüyor. Çelik, memleketi Alanya’nın 5 mahallesinde hemşerileriyle bir araya geldi. Çelik, Anayasada değişecek 18 maddeyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı, nelerin değişeceğini anlattı.

“HDP ve terör örgütleri direniyorlar”

Türkiye düşmanlarının kara propaganda yaptıklarına dikkat çeken Çelik, Hayır cephesinde toplananların gün geçtikçe paniklediğini söyledi. Çelik, şunları kaydetti:

“HDP ve terör örgütleri hep birlikte direniyor çünkü mevzi kaybedeceklerini çok iyi biliyorlar. Eli kanlı terör örgütü PKK ile arasına mesafe koymayan HDP yeni sistemde kendisine yer bulamayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’ye özgü bir sistemdir. Bundan sonra ülkemiz daha da güçlenecek.”

“Askeri yargı devri kapanıyor”

Sena Nur Çelik, yargının hem tarafsız hem de bağımsız olmasını bir hukukçu olarak değerlendirdi. Yargıda birliğin sağlanmasının önemine değinen Çelik, “Anayasa değişikliği ile birlikte disiplin mahkemeleri dışında askeri mahkemeler kurulamayacak. Askeri Yargıtay, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi ve askeri mahkemeler kalkacak. Benzer suçu işleyenler aynı hukuka ve eşit usullere göre yargılanacak. Artık yıllarca vesayete hizmet eden askeri yargı devri kapanıyor. Yargıda birlik geliyor, asker – sivil ayrımına son veriliyor” diye konuştu.

 SENA NUR ÇELİK ALANYA 2 001

“Yargı milletin denetiminde olacak”

Yargıya yönelik asılsız iddiaları da eleştiren Çelik, konuşmasına şöyle devam etti;

“Diyorlar ki; hakimler, savcılar, mübaşirler, gardiyanlar Cumhurbaşkanı tarafından atanacak. Yalanları, iftiraları hiç bitmiyor. Hakimler ve Savcılar Kurulunu’nun 4 üyesini Cumhurbaşkanı atayacak, şu anda da atıyor. Yeni sistemde 7 üyeyi 5’te 3 çoğunlukla Meclis belirleyecek. Yani Meclis’te zorunlu olarak uzlaşma sağlanacak. HSYK üye seçiminin kapalı sistem olması yargıya FETÖ gibi illegal örgütlerin sızmasına zemin hazırlıyor. Yeni dönemde yargının vesayetçi ve darbeci odakların eline geçmesini önlemeye yönelik adım atılıyor. Artık daha şeffaf bir yapıya kavuşan yargı milletin denetiminde olacak.”

Çelik, 5 mahalleyi sevindirdi

En genç Milletvekili Çelik, Burçaklar, Güney, Yenice, Gözübüyük ve Soğukpınar Mahalleleri’ne sürpriz yaptı. Alanyalılar, vekilleriyle selamlaştı, mahallelerinde devam eden hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çelik, gerekenlerin yapılması için harekete geçileceğini söyledi. 5 mahalleden de istikrar için evet desteği geldi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa