Kapat
CENAZE KALDIRILIYOR
CENAZE KALDIRILIYOR
Antalya’da, atıl vaziyetteki İl Özel İdare binasının yıkımına törenle başlandı. Kolonlarındaki patlama nedeniyle boşaltılan, 10 yıldır atıl vaziyette bekleyen ve 32 yıldır ruhsatsız ayakta duran İl Özel İdare eski binasının...
10 Haziran 2014 17:25
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya’da, atıl vaziyetteki İl Özel İdare binasının yıkımına törenle başlandı. Kolonlarındaki patlama nedeniyle boşaltılan, 10 yıldır atıl vaziyette bekleyen ve 32 yıldır ruhsatsız ayakta duran İl Özel İdare eski binasının yıkımına başlandı.

10 YILDIR BEKLİYORDU

1982 yılında inşa edilen 15 katlı, 52 metre uzunluğunda ve 20 yıl süresince İl Özel İdare binası olarak hizmet veren metruk bina boşaltılmasından 10 yıl sonra yıkım başladı. Yıkım törenine Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

1 AYDA TAMAMLANACAK

Antalya’nın dünyaca ünlü falezleri üzerinde duran eski il özel idare binası 10 yıl önce binayı taşıyan kolonlarda patlama meydana gelince bina boşaltılarak kaderine terk edildi. Belediye meclisinde alınan kararın ardından binanın yıkım süreci başladı. Bir ayda binanın tamamen yıkılması, 1 ayda da hafriyatının taşınması planlanıyor.

357 BİN LİRA ÖDEYECEK

Yıkım için ihale yaptıklarında 24 firmanın ihaleye katıldığını ve yıkımdan sonra ortaya çıkacak hurda ve molozlar karşılığında belediyeye 357 bin TL ödemeyi kabul eden firmanın ihaleyi kazandığını kaydeden Türel, yıkım işleminin yumuşak bir şekilde falezlere zarar vermeden sürdürüleceğini söyledi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa