Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
CHP Antalya İl Başkanlığı’nda Bayramlaşma
CHP Antalya İl Başkanlığı’nda Bayramlaşma
CHP Antalya İl Başkanlığı’nda Bayramlaşma Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanlığı’nda bayramın ikinci günü bayramlaşma töreni yapıldı. CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ve İl Yönetimi’nin ev sahipliğindeki törene CHP’li...
23 Ağustos 2018 14:48
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Antalya İl Başkanlığı’nda Bayramlaşma

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanlığı’nda bayramın ikinci günü bayramlaşma töreni yapıldı.

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul ve İl Yönetimi’nin ev sahipliğindeki törene CHP’li milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yöneticileri, meclis üyeleriyle partililer katıldı.

İl Başkanı Ahmet Kumbul, birlik ve beraberlik mesajı verdiği bayramlaşma töreninde, dini ve milli bayramların önemini vurguladı.

– 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINA DAVET

CHP İl Başkanı Kumbul, “Kurban ve Ramazan Bayramlarımız birliğin, beraberliğin, yardımlaşmanın, dayanışmanın, barışın, dostluğun en yoğun yaşandığı bayramlarımızdır. Milli bayramlarımız da milli duygularımızın çok yoğun yaşandığı bayramlarımızdır. Nasıl Kurban Bayramımızı hep beraber yoğun duygularla kutluyorsak, tüm halkımızı yakında kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı aynı coşkuyla hep beraber kutlamaya davet ediyorum” dedi.

Kumbul, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşı esnasında Bombasırtı’nda yaşadığı ve sonraki yıllarda anlattığı anısını aktardı. Kumbul Çanakkale’de, Dumlupınar’da tüm halkın omuz omuza savaştığını anımsatarak, “Bu topraklarda kefensiz yatan şehitlerimiz ülkenin dört bir yanından vatan için cepheye koşanlardı, hepsi bir an bile düşünmeden hayatını feda edebilirlerdi. Onlar bizim atalarımızdı” diye konuştu.

DSC 0028

-“BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Bugün aynı ruhla, hiç kimsenin ötekileştirilmediği,  herkesin omuz omuza, beraberce vatan için mücadele ettiği, herkesin bir arada milli bayramlarını da, dini bayramlarını da  kutladığı  günler yaşamak istediklerini vurgulayan Ahmet Kumbul, “Bunun için Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına bir an önce ihtiyaç var. Yakın zamanda bir yerel seçim var. Buradan şunu söylemek istiyorum. Yerel seçimlerde adayımız kim olursa olsun Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni ve birçok belediyeyi omuz omuza beraber mücadele edecek ve kazanacağız” dedi.

-“İÇİMİZDEKİ KUVAYI MİLLİYE RUHUNU YENİDEN DİRİLTECEĞİZ”

İl Başkanı Kumbul partililerin bütün hesapları bir kenara bırakarak, vatan için, milleti için, bir sonraki genel seçimleri kazanabilmek için, Türkiye’nin özlem duyduğu Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı için, yerel seçimlerde hep beraber mücadele edeceklerinden hiç bir kuşku duymadığını vurguladı.

Kumbul sözlerini şöyle tamamladı:

“İçimizdeki Kuvayı Milliye ruhunu yeniden diriltmek, canlı tutarak seçimleri kazanmak zorundayız. Buradaki herkes kim aday olursa olsun Antalya’nın ve Türkiye’nin kazanılması için,  Türkiye’nin kazanması için bu mücadeleyi verecektir. 30 Ağustos’ta belediyelerimizin yapacağı kutlamalara hepinizi bekliyorum. İl başkanlığımızın kapısı herkese açık. Burada vereceğimiz mücadeleye, baba ocağımıza herkesi davet ediyorum.”

Törene CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek ve Cavit Arı ile Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve çok sayıda partili katıldı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa