Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
CHP ANTALYA’DA DA EYLEM YAPTI
CHP ANTALYA’DA DA EYLEM YAPTI
CHP ANTALYA’DA DA EYLEM YAPTI ADALETİ MUMLA ARADIĞIMIZ GÜNLERDEYİZ CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında “MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması” davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezası kararının...
15 Haziran 2017 14:45
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP ANTALYA’DA DA EYLEM YAPTI

ADALETİ MUMLA ARADIĞIMIZ GÜNLERDEYİZ

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında “MİT TIR’ları görüntülerinin yayınlanması” davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezası kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’tan başlattığı “ADALET” yürüyüşü başlattığı saatlerde CHP Antalya İl Yönetimi İl Başkanlığında basın açıklaması düzenledi.

İl Yöneticilerinin katıldığı Basın açıklamasını İl Bilişim Sorumlusu Mustafa Köleoğlu’nun yaptığı açıklama şöyle;

“Antalya İl Başkanımız Sayın Mustafa ERDEM ve yöneticiler, İlçe başkanlarımız ve değerli partililerimizle birlikte Genel başkanımızın yanında olmak için gece 01.00’de 8 otobüs dolusu kafileyle Ankara ya hareket etmişlerdir. Bizler de, Adalet yürüyüşünü desteklemek için burada toplandık.

adaleti mumla aradığımız günlerdeyiz.

Bugün ortaya çıkan tablo, 20 Temmuz darbesinin sonucu oluşan tablodur. Asıl suçluların yargılanmadığı, masum insanların hapsedildiği bir süreci yaşıyoruz.

basın açıklaması 1

Suç işleyenler yargı önüne dahi çıkmazken, yasal haklarını kullananlar baskı ve zülüm amacıyla cezalandırılmaktadır. Onların da yargılanacağı günler gelecektir.

Sayın Enis Berberoğlu hepimizin bildiği, hepimizin tanıdığı, yıllarını medya ve medya özgürlüğü için harcayan birisi. Şimdi hiçbir veri ve hiçbir delil olmaksızın 25 yıla mahkûm ediliyor.

Hangi anlayışla, hangi hukukla? Bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu kararı verenler bu kararın altında kalacaklardır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz yıllarımızı demokrasi için harcadık, adalet için harcadık. Bu ülkede adalet istiyoruz, demokrasi istiyoruz, düşünce özgürlüğü istiyoruz.

20 Temmuz darbesini yapanlar adaleti yok ettiler, demokrasiyi yok ettiler. Sivil darbeye hayır diyoruz.

Dünyanın en soylu kavramıdır adalet. Adaletin olmadığı bir ülke mi olur? Adaletin olmadığı bir devlet mi olur? Adaletin olmadığı bir halk mı olur? Devletin temeline dinamit koyuyorlar, devletin, adaletin temeline dinamit koyuyorlar!

Cumhuriyet Halk Partisi, teslim olmaz, boyun eğmez. Bu güne kadar Cumhuriyet ve demokrasi için sürdürdüğümüz direniş aynı inanç ve kararlılıkla sürecektir.

Bu ülkeye demokrasi gelinceye kadar, adalet gelinceye kadar sürecek olan yürüyüşümüze,  bugün Güven parkta, Adalet çığlığımızla, tek yürek olarak başlıyoruz” denildi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa