Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
CHP HEYETİ MURATPAŞA’DA AFET BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ
CHP HEYETİ MURATPAŞA’DA AFET BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ
CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin,...
29 Ocak 2019 16:40
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Muratpaşa İlçesi Güzelbağ Mahallesi’nde, geçtiğimiz günlerde yaşanan hortum felaketi nedeniyle sera ve işyerlerinde incelemelerde bulundular.

Vatandaşlarla görüşerek, hortum felaketi nedeniyle oluşan zarar hakkında bilgi alan heyet, çiftçilerin yaralarının bir an önce sarılması için gerekli çalışmaları yapacaklarını belirttiler.

CHP heyeti, hortum nedeniyle yaralanan bir vatandaşı evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Heyet daha sonra Güzelbağ Mahallesi’nde yer alan esnaflarını ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinlediler.

Üreticilerin yanında olmaya devam edeceklerini, yaşadıkları sorunlara esaslı bir çözüm bulmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “her platformda üreticilerimizin sesi olacağız, en kısa sürede mağduriyetlerinin giderilmesi için çaba göstereceğiz” dedi.

Küresel ısınmanın neden olduğu iklim değişikliklerinin doğamızı olumsuz yönde etkilediğini vurgulayan Kumbul, Antalya’da son yıllarda sıklıkla görülmeye başlayan hortum felaketlerinin bu durumun bir sonucu olduğunu söyledi.

AKP iktidarının uyguladığı doğayı rant uğruna katletme, her tarafı betona boğma politikasının ve ormanlarımızın taşocaklarına peşkeş çekilmesinin yaşadığımız durumun bir nedeni olduğunu belirten Kumbul, tarım arazilerinin, meraların ve ormanlık alanların betona ve asfalta kurban edilmesinin, yanlış sanayileşmenin iklim üzerinde kalıcı hasarlara yol açtığını vurguladı.

Devlet tarafından çiftçilerimizi koruyacak, zararlarını hafifletecek kalıcı çözümler bulunmasının zorunlu olduğunu ifade eden Kumbul, ekonomik açıdan zor durumda olan çiftçilerimizin, olumsuz hava koşulları, doğal afetler nedeniyle üretim yapamaz hale geldiğini, borçlarını ödemekte zorlandıklarına dikkati çekti.

Mağduriyetlerin giderilmesi adına, çiftçilerin sorunlarını CHP’li milletvekillerinin Meclis’e taşıyacağını bildiren Kumbul, CHP’li belediyelerin kendi imkanlarıyla zarar gören üreticilerin her daim yanında olacağını belirtti.

Üreticilerin kayıplarının karşılanması, mağduriyetlerinin giderilmesi için devlet tarafından çiftçilere, uzun vadeli ve faizsiz kredi desteğinin sağlanması gerektiğini belirten Kumbul, “felaketten dolayı yaşamını yitirenlere rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa