Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
CHP İl Başkanı Kumbul: Antalya’da iktidarı yeniden alacağız.
CHP İl Başkanı Kumbul: Antalya’da iktidarı yeniden alacağız.
CHP Antalya hedef 2019 İl Danışma Kurulu toplantısı Konyaaltı Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, Genel Başkan Yardımcımız Çetin Osman Budak, Milletvekilleri Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, İl yöneticiler, ilçe başkanları, il...
18 Mart 2018 16:23
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Antalya hedef 2019 İl Danışma Kurulu toplantısı Konyaaltı Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, Genel Başkan Yardımcımız Çetin Osman Budak, Milletvekilleri Mustafa Akaydın, Niyazi Nefi Kara, İl yöneticiler, ilçe başkanları, il ve ilçe Gençlik ve Kadın Kolları, Belediye Başkanları Belediye meclis üyelerinin katılımlarıyla yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasından ardından İl Başkanı Ahmet Kumbul açılış konuşması yaptı.

İl Başkanı Ahmet Kumbul ‘un İl Danışma Kurulu açılış konuşmasında şunları söyledi;

Sevgili Yol Arkadaşlarım,

Hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum, Antalya İl Danışma Toplantımıza hoşgeldiniz.

Uzun süren parti içi kongreler dönemimizi tamamladık. Ve söz verdiğimiz gibi tüm seçilmişlerimizle Hedef 2019 Antalya Çalıştayımızı yaptık. Şimdi de İl Danışma Toplantımızı yapıyoruz. Ve yine söz verdiğimiz gibi en kısa zamanda daha önceki dönemlerde görev yapmış il ve ilçe başkanlarımız, milletvekilllerimiz, belde, ilçe ve il belediye başkanlarımızla toplanacağız. Ve böylece Hedef 2019 için çalışma programlarımızı, yol haritalarımızı oluşturacağız.

il danışma kurulu toplantısı 12 001

 “Cumhuriyet tarihimizin en karanlık günlerini yaşıyoruz” diye başlayıp derin dış ve iç politika tahlilleri yapmayacağım. Dış politikadan ekonomiye, sağlıktan eğitime, çalışma hayatından emeklilerimize, işsizlerimize; kadınlarımıza yönelik şiddetten çocuk tacizlerine, kadın cinayetlerine; tek tek yok edilen cumhuriyet kazanımlarımıza, özelleştirilen şeker fabrikalarına, düşünce suçlularına, yok edilen adalete,  devre dışı bırakılan milli iradeye, kutuplaştırılıp düşmanlaştırılan, ötekileştirilen toplumumuza kadar, bu karanlığı öylesine derin yaşıyoruz ki. Bu karanlığı öylesine yüreğimizde hissediyoruz ki. O nedenle sizlerin fazladan vaktini almayacağım. Çünkü sizlere kendimi dinletmek için değil, sizleri dinlemek için, tüm üyeye açık İl Danışma Toplantımızı yapıyoruz.

il danışma kurulu toplantısı 4 001

Bildiğiniz üzere, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz Cumartesi günü Partisinin Antalya İl Kongresi için kentimize geldi. AKP İl Kongresinde Sayın Erdoğan yaptığı konuşma ile bir kez daha bizleri hayrete düşürdü. Yalnızca bizi değil, kendi partilileri dahil tüm Antalyalıları hayrete düşürdü.

Antalya’ya geldi, kendi Belediye Başkanının 4 yıllık icraatlarından ya da “çılgın projeler”inden tek kelime bahsetmedi. Ne yaptı? Mesnetsiz suçlamalarla Partimizin Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın dönemine dil uzatmayı tercih etti. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı  o konuşma, bir Cumhurbaşkanının konuşması değil, yaklaşan seçimlerde kaybetme telaşındaki bir Genel Başkanın hezeyanlarıdır. Öyle bir Genel Başkan ki, Partili Belediye Başkanının icraatlarını dillendiremiyor, onlarla övünemiyor, bizim Belediye Başkanımızın  dönemine dil uzatmaya kalkıyor.

il danışma kurulu toplantısı 11 001

AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ı “Türkleri İslamsızlaştırma” gibi akla mantığa sığmayan suçlamalar yapmak yerine, Antalya’yı parsel parsel satan, bütün kıyılarını halka kapatmaya çalışan, kendisinin de “çılgın” dediği abuk sabuk klavye başı projelerin mimarı,  Belediye Başkanları Menderes Türel ile ilgilenmeye davet ediyorum. Kendilerine tavsiyem, gerçekdışı manasız suçlamalar yerine, kendi belediye başkanlarının bu kente karşı işlediği suçlara bir baksın. Ne demişti Sayın AKP Genel Başkanı geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul için?  “Biz bu şehrin kıymetini bilmedik, biz bu şehre ihanet ettik, hâlâ da ihanet ediyoruz, ben de bundan sorumluyum’.

Evet Değerli Partililerim, şimdi kuracağım cümleyi büyük bir ihtimalle benden bir kez daha duymayabilirsiniz.  SAYIN AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN’A KESİNLİKLE KATILIYORUM.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kesinlikle size katılıyorum! Siz bu şehrin de kıymetini bilmediniz, bu şehre ihanet ettiniz, hâlâ da ihanet ediyorsunuz, bundan siz de sorumlusunuz!

Neler yaptınız siz bizim kentlerimize? Ülkemize? Vatanımıza? Nasıl ihanet ettiniz, nasıl kıydınız bu cennet vatana?

il danışma kurulu toplantısı 8 001

Neler yaptılar Antalya’ya? Vicdanı olan herkesi, ellerini vicdanlarına koymaya davet ediyorum! Yüreği olan herkesi, yüreklice bu kenti savunmaya davet ediyorum! Gelin hep birlikte söyleyelim, korkmadan, yılmadan, cesaretle ve adaletle gerçekleri haykıralım: Menderes Türel geleceğimizi ipotek altına alıyor! Menderes Türel parsel parsel bu halkın topraklarını satıyor! AKP’li Belediye Başkanı Antalya’da kente karşı suç işliyor!

Yağmalanan kıyıları, keşmekeşe dönen trafiği, Türkiye’nin en pahalı toplu taşıması, parsel parsel satılan kentsel toprakları, kirletilen kaynak suları,  Konyaaltı Marinadan, Lara  Kruvaziyer Limana, Tünektepe’den Antalya Kent Parkına, Boğaçayından rantsal dönüşümlerine kadar, saçma sapan, “çılgın” projeleri ile Antalya’da AKP li Büyükşehir Belediyesi eliyle kente karşı suç işleniyor. Biz elbette hiç birine seyirci kalmayacağız.

Üç kuruşluk rant uğruna talana uğrayan kıyılarımız için, yok edilen ormanlarımız, dağlarımız için; sürgüne gönderilen belediye çalışanlarımız, yollarda ölen emekçilerimiz için biz Antalya’da iktidarı yeniden alacağız.

Ama bu büyük iddianın lafla olmayacağını biliyoruz. Çok çalıştık, çok emek verdik. Daha çok çalışacağız, daha çok emek vereceğiz. Benim kişisel hiçbir hesabım yok. Eminim ki bu salondaki hiç kimsenin de kişisel bir hesabı yok. Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi; bu partinin dava adamlarına, cumhuriyetin militanlarına ihtiyacı var. Ve  inanıyorum ki bu salondaki herkes cumhuriyetin militanıdır, Partisinin neferidir.

Biz, 2019 u hedefliyoruz. Biz, laik, demokratik, tam bağımsız Türkiye’yi istiyoruz. Yüreklerimizi, aklımızı, emeğimizi birleştirelim.   Gelin hep birlikte omuz omuza verelim, Cumhuriyetin var olma savaşını örgütleyelim.

Haydi CHP Antalya, bir büyük koşuyu, bir büyük çalışmayı, bir büyük ayağa kalkışı hep birlikte planlayalım. Antalya İl Danışma Toplantımızın bu büyük ortak aklı, bu büyük çalışma planını, bir büyük kardeşliği ve dayanışmayı ortaya koyacağına yürekten inanıyor ve Danışma Toplantımıza başarılar diliyorum.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa