Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
CHP’li kadınların Antalya zirvesi
CHP’li kadınların Antalya zirvesi
CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI FATMA KÖSE, ANTALYA’DA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYE BULUŞTU. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin Antalya’ya gelmesi nedeniyle CHP Antalya Kadın Kolları İl Başkanı Nilüfer Deveci...
22 Kasım 2019 23:04
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP KADIN KOLLARI GENEL BAŞKANI FATMA KÖSE, ANTALYA’DA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYE BULUŞTU.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’nin Antalya’ya gelmesi nedeniyle CHP Antalya Kadın Kolları İl Başkanı Nilüfer Deveci önderliğinde düzenlenen toplantıya; İl Başkanı Ahmet Kumbul, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Deniz Filiz, CHP Kadın Kolların İlçe Başkanları, CHP Kadın Belediye Meclis Üyelerimiz, Kadın Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütlerinin Temsilcileri, Sendika ve Oda Başkanları olmak yoğun katılımı ile DoubleTree by Hilton‘da gerçekleşti.

CHP Kadın Kolları Antalya İl Başkanı Nilüfer Deveci: “Gerçekleştireceğimiz toplantıda, karşılıklı fikir alışverişi ve ortak akılla faydalı işler yapacağımıza olan inancımız tamdır. Kadın örgütü olarak her daim sahalarda, her daim kadınlarımızın yanında olacağız. Biz kadınlar hayatın her alanında daima var olacağız.” Dedi.

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Deniz Filiz, toplantıdan çıkan her kararın uygulanması sürecinde destek vereceklerini belirttiler.
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma KÖSE, ülkemizin
•adalet,
•ekonomi,
•eğitim,
•toplumsal barış
•dış politika başlıklarıyla temellendirilebilecek beş ana sorunundan ve bu sorunlara derman olacak çözüm önerilerinden konuştu.
Acıdır ki; ülkemizde son zamanlarda sayısı durdurulamaz şekilde artan kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerine karşı alınması gereken yasal tedbirlerden bahsetti.
“Çözüm; kadının can simidi sayılabilecek İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı Kanun’un esasına uygun biçimde uygulanabilmesidir.” Diyerek İstanbul Sözleşmesi’nin önemini hatırlatan Köse;
“Bizim için öncelik, suç oluştuktan sonra cezalandırma evresini beklemekten evvel,
şiddet ve cinayet suçları oluşmadan önleyebilmek, kadınları yaşatabilmek olmalı.”
Kadına karşı şiddete,
Kadın cinayetlerine,
Çocuk istismarlarına,
Haksızlığa,
Hukuksuzluğa,
Adaletsizliğe karşı ses çıkarıyoruz!” diyerek katılımcılarla ses çıkarma eylemi gerçekleştirdi.

Katılımcıların gündeminde de kadına yönelik şiddet ve ülke sorunları yer aldı. Çözüm önerilerinin konuşulması ve fikir birliğine varılmasıyla toplantı sona erdi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa