Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Çin ve Singapur’un EXPO 2016 mesaisi başladı
Çin ve Singapur’un EXPO 2016 mesaisi başladı
EXPO 2016 Antalya’ya katılacağını bildiren Singapur ile Çin heyetleri, Aksu İlçesi’ndeki sergi alanında kuracakları bahçe ve projeleri ile ilgili çalışmalara başladı. Singapur’un Ankara Büyükelçisi A.Selverajah alanı gezdi ve EXPO 2016...
19 Kasım 2015 20:58
Font1 Font2 Font3 Font4

EXPO 2016 Antalya’ya katılacağını bildiren Singapur ile Çin heyetleri, Aksu İlçesi’ndeki sergi alanında kuracakları bahçe ve projeleri ile ilgili çalışmalara başladı. Singapur’un Ankara Büyükelçisi A.Selverajah alanı gezdi ve EXPO 2016 Antalya’nın Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök ile görüştü. Çin heyeti de proje çalışmalarına başlamak için görüşmeler yapmaya geldi.

Türkiye’nin ilk EXPO’su için EXPO 2016 Antalya’ya katılmaya karar veren ülkelerin hazırlıkları başladı. Sergi alanında 16 bin orkideli bahçe kurmayı planlayan Singapur heyeti, Aksu İlçesi’ndeki sergi alanında inceleme yaptı. Singapur’un Ankara Büyükelçisi A.Selverajah ve beraberindeki heyet, proje ve yapım işleri direktörlüğünden bilgi aldı.

Expo-Çin-heyetı

Singapur Büyükelçisi A.Selverajah, EXPO 2016 Antalya Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök ile sergi alanını gezdi. Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül, iç bahçe (indoor garden) ve dış bahçe ile alandaki çalışmaları Singapur Büyükelçisi’ne yerinde gösterdi. Ziyaret sonrası Genel Komiser Kök, Singapurlu mevkidaşına ziyaret anısına hediye takdim etti.

Expo-Singapur-(3)

Sergi alanında 3 bin 150 metrelik alanda, “Ay Mücevheri” adını verdikleri projeyi yapacak olan Çin heyeti de çalışmalarını sürdürüyor. EXPO sorumlusu Liu Xuemei başkanlığındaki heyet, kuracakları bahçenin detayları hakkında proje ve yapım işleri, peyzaj direktörlüğü yetkililerinden bilgi aldı. Çin heyeti 24 Kasım tarihine kadar kalıp, fidanlık, peyzaj, lojistik ve emlak firmaları ile görüşmeler yapacak.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa