Kapat
BU DA YENİ DOLANDIRICILIK TÜRÜ
BU DA YENİ DOLANDIRICILIK TÜRÜ
BU DA YENİ DOLANDIRICILIK TÜRÜ KOSGEB Kredisi Çıkartılacağı Vaadi ile Dolandırıcılık Yapan 2 İşyerinin Sahipleri Yakalandı Antalya Emniyet Müdürlüğü KOSGEB’İn ismini kullanarak kredi vaadiyle dolandırıcılık yaptığı saptanan sanıkları yakaladı. Antalya...
13 Mart 2017 18:45
Font1 Font2 Font3 Font4
BU DA YENİ DOLANDIRICILIK TÜRÜ
KOSGEB Kredisi Çıkartılacağı Vaadi ile Dolandırıcılık Yapan 2 İşyerinin Sahipleri Yakalandı
Antalya Emniyet Müdürlüğü KOSGEB’İn ismini kullanarak kredi vaadiyle dolandırıcılık yaptığı saptanan sanıkları yakaladı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada bu tip dolandırıcıların taktikleri anlatıldı.

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMASI ŞÖYLE

İlimiz Muratpaşa İlçesi Balbey Mahallesinde bulunan bir işyerinde, Kobi Danışmanlık Merkezi olarak vatandaşlara “Devlet desteklerinden faydalanmak ister misiniz” şeklinde toplu mesaj atarak ve “Alo iyi günler Kobi Kalkınma Merkezinden arıyorum hangi konu ile ilgili destek almak istersiniz” şeklindeki yazıyı okuyarak kendilerini KOSGEB çalışanı olarak tanıtıp, KOSGEB kredinin çıkma olasılığının yüksek olduğu söylenerek başvuru evraklarının kargo ile gönderileceğinin ve (800 TL) masrafı kargo firmasına ödeyeceklerinin bilgisini verdikleri, ancak iş yerinde her hangi bir resmi başvuru yapılmadığı ve KOBİ kredisi çıkartılmadığı, bu yöntemle dolandırıcılık yapıldığı bilgisi elde edilmesi üzerine  operasyon başlatıldı.

MAĞDURLAR ŞİKAYETÇİ OLDU

Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda; KOSGEB Antalya İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmede, KOSGEB adına çalışan her hangi bir aracı kurum olmadığını, KOSGEB’in adını kullanarak dolandırıcılık yapan şahıs veya firmalardan şikayetçi olduklarını beyan etmişlerdir.Ayrıca Olayla ilgili (M.A.) isimli şahıs (800 TL), (E.A.) isimli şahıs (1.600 TL), (S.B.) isimli şahıs (800 TL), (D.A.K.) isimli şahıs (2.530 TL) ve (Y.Ö.) isimli şahıs (800 TL) dolandırıldıklarını ifade ederek şikayetçi olmuşlardır.

 SAHTE DANIŞMANLIK ŞİRKETİ

Araştırmanın devamında, bahse konu işyerinin Kobi Danışmanlık adı altında Çağrı Merkezi olarak faaliyet gösterdiği, işyerinin Kışla Mahallesinde de benzer faaliyetler yürüten bir işyerinin daha bulunduğu tespit edilmiş, işyeri sahipleri (Y.K.), (A.M.K.) ve (A.B.) görevlilerimizce yakalanmışlardır.Yakalanan şüpheliler haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiş olup, şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol kararı ile serbest bırakılmışlardır.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa