Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Demokrasi Nöbeti 10’uncu gününde
Demokrasi Nöbeti 10’uncu gününde
Her akşam darbe girişimini protesto etmek için binlerce vatandaşın ellerindeki Türk bayraklarıyla akın ettiği meydan, Türkiye sloganlarıyla inliyor.   15 Temmuz gecesinde darbeye dur demek için Cumhuriyet Meydanına akın eden...
25 Temmuz 2016 14:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Her akşam darbe girişimini protesto etmek için binlerce vatandaşın ellerindeki Türk bayraklarıyla akın ettiği meydan, Türkiye sloganlarıyla inliyor.

 

15 Temmuz gecesinde darbeye dur demek için Cumhuriyet Meydanına akın eden on binlerce  Kadın-erkek, genç-yaşlı onbinlerce vatandaş demokrasiye, milli iradeye, attıkları sloganlarla, hazırladıkları pankart ve dövizlerle sahip çıkıyor. Demokrasi Nöbeti’nin 10. Günü de sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

demokrasi-nöbeti-sürüyor-(9)

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul ve sivil toplum kuruluşları vatandaşlarla birlikte nöbet tuttu.

demokrasi-nöbeti-sürüyor-(6)

Sabahın ilk ışıklarına süren demokrasi nöbetinde Antalya Müftüsü Osman Artan 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesinde şehit olan vatandaşlar için dua etti ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.

demokrasi-nöbeti-sürüyor-(8)

Gecede ayrıca ünlü sanatçı Yusuf Güney de sahneye çıkıp vatandaşı selamlayıp, destek verdi. Demokrasi nöbetinde Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da marşlarla meydanı dolduran vatandaşları coşturdu.

cumhuriyet-meydanı-13

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa