Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Demokrasi nöbetinde Antalya dimdik ayakta
Demokrasi nöbetinde Antalya dimdik ayakta
Antalya, darbe girişiminin 21. gününde de meydanları boş bırakmadı. Ay yıldızlı bayraklarını alıp gelen on binler ‘Darbeye Hayır’ dedi.   Kadın erkek, genç yaşlı binlerce Antalyalı akşam saatlerinden sabahın ilk...
6 Ağustos 2016 15:34
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya, darbe girişiminin 21. gününde de meydanları boş bırakmadı. Ay yıldızlı bayraklarını alıp gelen on binler ‘Darbeye Hayır’ dedi.

 

Kadın erkek, genç yaşlı binlerce Antalyalı akşam saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar Cumhuriyet Meydanı’nda ellerindeki Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan posterleri ile nöbetlerini sürdürmeye devam ediyor. Binlerce farklı siyasi görüşten vatandaş sabaha kadar darbe karşıtı sloganlar atarak tek yürek olma mesajı veriyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve farklı STK’lar ise demokrasi nöbeti tutanları yalnız bırakmayarak sabaha kadar çay, kahve, limonata, dondurma, lokma ikramlarında bulunuyor. Demokrasi nöbetinin 21. gününde, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı(TMK) Hüseyin Akdeniz, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Antalya’da görev alan muhtarlar ve çeşitli STK’ların temsilcileri Antalyalıları yalnız bırakmadı.

demokrasi-nöbeti-21.-gün-(8)

SEÇİLMİŞ CUMHURBAŞKANIMIZIN HAYATINA KASTETTİKLERİ BİR GÜNDEYİZ

3 haftadır alanlarda olduklarına değinen Antalya Valisi Munir Karaloğlu, “Bugün Cuma, işte böyle bir mübarek günde, saat 22.00 sıralarında ordumuzun içerisinde, ordu da demek istemiyorum ama çünkü ordumuz şerefli bizim. Şerefli subaylarımız var ama ordunun içerisine gizlenmiş, üniformanın içerisine gizlenmiş bir meczuba uymuş hain bir çetenin, Cuma günü bu saatlerde millet iradesine kastettiği, sizin oylarınız ile seçilmiş Cumhurbaşkanımızın hayatına kastettikleri bir gündeyiz” dedi.

PAZAR GÜNÜ BÜTÜN ANTALYA’YI MEYDANA BEKLİYORUZ

Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Yenikapı’da final olacağını söyleyen Vali Münir Karaloğlu şöyle konuştu: “Sadece Yenikapı’da mı final olacak, hayır. Bu meydanda da finalimiz olacak. Saat 17.00’de de bütün Antalya’yı bu meydana bekliyoruz. Artık sadece bu nöbetlere katılan değil, işi dolayısıyla bu nöbetlere gelemeyen bütün Antalyalıları rengine, siyasi görüşüne hiçbir şeyine bakmadan bu meydana bekliyoruz. Sen yoksan bir eksiğiz diyoruz. Mutlaka sende olmalısın. Biz hep beraber Antalya’yız. Hep beraber Türkiye’yiz. Hep beraber bir milletiz. Onun için Antalya, bayrağını kapta gel. Yüreğini koy da Pazar günü 17.00’de bu meydanda buluşalım diyorum.”

DARBENİN KARŞISINDA, MİLLİ İRADENİN VE DEMOKRASİNİN YANINDAYIZ

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu ve Antalyalı muhtarlarda hep birlikte sahneye çıkarak, 15 Temmuz günün yaşanan hain darbe girişimini kınadı. Muhtarlar adına konuşma yapan  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu(TMK) Başkanı Hüseyin Akdeniz, “Darbe girişiminde ‘darbenin karşısında milli iradenin ve demokrasimizin yanında’ olduğumuzu turizmin anavatanı Antalya’dan bir kez daha haykırıyoruz. Demokrasiye inancı olmayan, devletimizin içine sızmış, darbe girişiminde bulunan bu gözü dönmüş hainler, 15 Temmuz gecesi milletin kendisini, meclisini, kurumlarını, yine milletin vergileriyle alınan uçağıyla, helikopteriyle, tanklarıyla milletine karşı kullanmıştır. Milletimiz bu darbe girişiminde sokaklara dökülerek uçakların, helikopterlerin ve tankların önüne yatarak darbe girişimine dur demiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti bu darbe kalkışmasında bulunanlara en ağır cezayı verecektir” ifadelerinde bulundu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa