Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Demokrasi nöbetinde muhteşem final
Demokrasi nöbetinde muhteşem final
Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda 27 gündür büyük coşku ve kalabalıkla devam eden demokrasi nöbeti muhteşem bir finalle son buldu. Başkan Menderes Türel, “Su uyur düşman uyumaz. Nöbetimizi evimizde, işimizde her yerde sürdüreceğiz....
11 Ağustos 2016 22:43
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda 27 gündür büyük coşku ve kalabalıkla devam eden demokrasi nöbeti muhteşem bir finalle son buldu. Başkan Menderes Türel, “Su uyur düşman uyumaz. Nöbetimizi evimizde, işimizde her yerde sürdüreceğiz. Hep birlikte yine teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Antalya’da 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan demokrasi nöbeti yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 27’nci gününde sona erdi. İlk günkü heyecanla meydana akın eden, her yaştan ve siyasi görüşten binlerce Antalyalı, ellerinde Türk Bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı’na sığmadı. Milli iradeye sahip çıkan her kesimden demokrasi aşıkları, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneğini verdi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, 3’üncü Piyade Eğitim Tugayı ve Antalya Garnizon Komutanı Piyade Albay Tahir Savran, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti, CHP ve MHP’li belediye meclis üyeleri, STK ve odaların temsilcileri her akşam olduğu gibi nöbete destek verdi.

FİTNE ÇIKARANLARA ALDANMAYIN

Antalyalılar, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara hitabını meydana kurulan ekrandan canlı olarak, büyük bir coşkuyla izledi. Ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu, vatandaşlara seslendi. 27 gündür meydanı bıkmadan usanmadan doldurdukları, devletine ve milli birliğe kastedenlerin karşısında dimdik durdukları için Antalyalılara teşekkür eden Karaloğlu, “Milletimiz adına hepimizi heyecanlandıran bir manzaraya kavuştuk. Siz yapacağınızı yaptınız şimdi sıra bizde. Biz ne yapacağız biraz önce Cumhurbaşkanımız Erdoğan talimatı verdi. ‘Bu hainlerin inine girin, teker teker hainleri temizleyin ama hukuktan da ayrılmayın’ dedi. O zaman bizde bu hainleri hem devlet kurumlarından hem de toplumun her kademesinden birer birer temizleyeceğiz. Ama hukuktan ayrılmayacağız. Bu millete hainlik etmeyen hiç kimseyle devlet uğraşmaz. Yaşam biçimi ne olursa olsun uğraşmaz. Toplum içinde fitne çıkaranlara kesinlikle aldanmayın. Birisi kafanızı karıştırmak istiyorsa emniyete haber verin” diye konuştu.

demokrasi-nöbeti-final-(10)

TEYAKKUZ HALİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Antalyalılara teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bundan sonra nöbetler işlerimizde, evlerimizde, sokaklarda, caddelerde, arabalarımızda devam edeceğiz. Su uyur düşman uyumaz. Hep birlikte teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda bir Türkiye fotoğrafının yaşandığını kaydeden Türel, “Bugün, her kesimden ve siyasi görüşten vatandaş, devleti, askeri, polisiyle bir bütün halinde bu sahnede ve meydanda var. Antalya gerçekten Türkiye’ye örnek oldu. Hepinizi kutluyor, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer de demokrasi nöbetlerinin sona ermesinin ardından evlere asılan Türk bayrakları ile devam edeceğini söyledi.

demokrasi-nöbeti-final-(1)

ASKERİ BANDO COŞTURDU

Demokrasi nöbetinin son gününde 3. Piyade Eğitim Tugayı Akdeniz Bölge Bando Komutanlığı konser verdi. “En büyük asker bizim asker” tezahüratları eşliğinde sahneye çıkan bando, “Bir başkadır benim memleketim” den Mehter Marşı’na seslendirdiği birbirinden güzel şarkı ve marşlarla meydanı coşturdu. Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli bölümlerinde görev yapan personel de sahneye çıkarak, vatandaşları selamladı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa