Kapat
“Diren Kadın” yarışması
“Diren Kadın” yarışması
  Konyaaltı Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği “Özgür Kadın ve Diren Kadın” konulu resim ve seramik yarışmasını, sergi açılışı ile sonlandırdı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel...
7 Mart 2014 13:45
Font1 Font2 Font3 Font4

 

Konyaaltı Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlediği “Özgür Kadın ve Diren Kadın” konulu resim ve seramik yarışmasını, sergi açılışı ile sonlandırdı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel iki ayrı yarışma düzenleyen Konyaaltı Belediyesi, “Özgür Kadın ve Diren Kadın” konularını vurgulayan eserleri sergiye çıkardı. “Özgür Kadın” konulu seramik yarışmasına katılan 37 eser ve “Diren Kadın” konulu resim yarışmasına katılan 48 eser, Konyaaltı Belediyesi fuaye alanında düzenlenen sergiyle sanat severlerin beğenisine sunuldu.

Yarışmacıların ve de çok sayıda sanatseverin katıldığı serginin açılışını Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptı. Muhittin Böcek yaptığı açılış konuşmasında ülkemizde kadına yönelik şiddettin her yıl arttığına dikkat çekti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladıkları etkinliklerle onları motive etmek istediklerini dile getiren Başkan Böcek, şöyle konuştu. “Bizler annenin ayakları altına cenneti koyan medeniyetin evlatlarıyız. Yarınlarımızı aydınlığa taşıyacak olan gençlerimizi yetiştiren, büyüten kadınlarımız; aslında toplumlar inşa etmektedir.” Başkan Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak bu algıyı geliştirmek ve yaymak amacıyla düzenledikleri “Özgür Kadın ve Diren Kadın” konulu resim ve seramik yarışmanda yer alan tüm kadınları tebrik ettiğini kaydetti.

DSC_9819

Başkan Böcek, konuşmasının ardından dereceye giren kadınlara katılım belgesi ile birlikte birer ödül verdi.

“Özgür Kadın ve Diren Kadın” konulu yarışmada dereceye giren isimler şöyle:

Resim:

1.      Hülya Topraktaş

2.      Melek Baydar

3.      Fatma Kolay

Seramik:

1.      Şennur Erdoğan

2.      Hamiyet Çimen

3.      Mine Siphai

DSC_9792YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa