Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
DOLANDIRICILIK UYARISI
DOLANDIRICILIK UYARISI
Antalya Gazeteciler Cemiyeti, bazı kişi ya da kişilerin cemiyet adını kullanarak dolandırıcılık yaptığı yönünde uyarı yaptı. 15, son dönemde bazı kişi ya da kişilerin cemiyet adını kullanarak dolandırıcılık yaptığı yönünde...
15 Temmuz 2016 18:21
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Gazeteciler Cemiyeti, bazı kişi ya da kişilerin cemiyet adını kullanarak dolandırıcılık yaptığı yönünde uyarı yaptı.

15, son dönemde bazı kişi ya da kişilerin cemiyet adını kullanarak dolandırıcılık yaptığı yönünde uyarı yaptı.

AGC’den yapılan yazılı açıklamada, son günlerde cemiyet adına bağış toplandığı yönünde şikayetler alındığı, cemiyet adına hiçbir isim altında kapıdan makbuz kesmek suretiyle bağış toplanmadığı ifade edildi.

AÇIKLAMA ŞÖYLE:

“Kurumumuzun tam adı ‘Antalya Gazeteciler Cemiyeti Derneği‘ şeklindedir. Bunun dışında adında farklı takılar bulunan oluşumların cemiyetimizle bir ilgisi yoktur. 14 Ocak 1984’te kurulan Antalya Gazeteciler Cemiyeti, bugün gerek Türkiye genelinde gerekse kentimizde saygın bir meslek örgütü konumundadır. Gazetecilik mesleğine zarar verecek her türlü olumsuzlukla mücadele etmek de asli görevlerimiz arasındadır. Cemiyetimizin adı kullanılarak gelen bağış taleplerine itibar edilmemesi, bu tür girişimlere karşı uyanık olunması ve yetkili mercilere şikayette bulunulması önemlidir. Bu hususta gerekli hassasiyetin gösterilmesi için kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur.”

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa