Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Düğünler mercek altına alındı
Düğünler mercek altına alındı
Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hafta sonu, korona virüs salgınına karşı düğünlerde alınması gereken önlemlere ilişkin denetim gerçekleştirdi. Denetim öncesi evlenen çiftleri kutlayan zabıta memurları, davetlileri maske takmaları ve sosyal...
24 Ağustos 2020 12:45
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hafta sonu, korona virüs salgınına karşı düğünlerde alınması gereken önlemlere ilişkin denetim gerçekleştirdi. Denetim öncesi evlenen çiftleri kutlayan zabıta memurları, davetlileri maske takmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Antalya’da korona virüs salgınına karşı çok boyutlu bir mücadeleyi sürdüren Muratpaşa Belediyesi, pandeminin yayılmaması, hastalığın sağlıklı kişilere buluşmaması için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini restoran, kafe ve alışveriş merkezi, düğün gibi çok sayıda insanın bir araya geldiği noktalarda yoğunlaştırıldı. Denetimlerde, işyeri sahiplerine almaları gereken önlemler tekrar hatırlatılırken gerekli önlemleri almayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını da belirtildi. Ekipler, son dönemde, aralarında hamam, sauna, berber, çay bahçesi, internet kafe, bilardo salonu, ganyan bayinin bulunduğu çok farklı sektörlerden 620 iş yerinde denetim gerçekleştirdi.

Bu hafta sonu ise denetimler, yeni vakaların kaynağı olarak işaret edilen düğünlerde gerçekleştirdi. Zabıta memurları, düğünlerde, önce yeni evlenen çiftleri kutlayıp aileleri tebrik ederken davetlileri maskelerini çıkarmamaları ve sosyal mesafe kurallına uymaları konusunda uyardı. Düğün sahiplerinden davetlilere denetimlerin son derece yerinde olduğunu belirtirken, “Bir mutluluğu beraberce yaşarken üzüntülere neden olmayı kimse istemez” dedi. YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa