Kapat
DÜLGEROĞLU DÜNYA REKORUNA KOŞUYOR
DÜLGEROĞLU DÜNYA REKORUNA KOŞUYOR
Türkiye’nin en uzun süredir belediye başkanlığı görevini yürüten başkan unvanına sahip olan Finike Belediye Başkanı 6’ıncı kez başkanlığa talip oldu. Dülgeroğlu, 30 Mart’ta yeniden seçilirse dünya rekoru kıracak.  Bugüne kadar...
18 Ocak 2014 15:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’nin en uzun süredir belediye başkanlığı görevini yürüten başkan unvanına sahip olan Finike Belediye Başkanı 6’ıncı kez başkanlığa talip oldu. Dülgeroğlu, 30 Mart’ta yeniden seçilirse dünya rekoru kıracak.

 Bugüne kadar 5 kez belediye başkanı seçilerek Türkiye’nin en uzun süreli belediye başkanı unvanına sahip olan Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, 6’ıncı kez göreve talip oldu. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden başkan adayı olan Dülgeroğlu, 30 Mart’ta yeniden seçilirse, Türkiye rekoruna bir de dünya rekorunu ekleyecek.

nail dülgeroğlu

Dünya genelinde Almanya’nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti’nde belediye başkanının da 6 kez göreve seçildiğini belirten Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, “Almanya’da yerel seçimler 4 yılda bir yapıldığı için bu belediye başkanı 24 yıldır görev yapıyor. Ben ise 25 yıldır görev yapıyorum. Yani şu anda dünyada en uzun süreli başkanım” dedi.

Yeniden seçilirse Guinnes Rekorlar Kitabı’na başvuruda bulunacağına kaydeden Dülgeroğlu, “Türkiye’de en uzun süreli belediye başkanı unvanına sahibim Allah nasip ederse 6’ncı defa halkımız sandıkta yetki verirse yıl olarak en fazla belediye başkanı unvanı ile inşallah dünya rekoruna ulaşacağım” diye konuştu. akdenizhavadis.com

 nail-dulgeroglui

DÜLGEROĞLU’NUN ÖZGEÇMİŞİ

1951 yılında Finike’de doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Finike’de yaptı ve ticarete başladı.

Politika ile 1980 öncesi Belediye Meclis Üyesi olarak tanıştı. Finike’de ilk belediye başkanlığına, Aykut Edibali’nin Islahatçı Demokrasi Partisi’nden (IDP) seçilen Dülgeroğlu, Anavatan Partisi, Demokrat Parti (DP) ve Ak Parti’den seçilerek 5 dönemdir belediye başkanlığı yapıyor

 Belediyecilik dalında birçok ödül alan Dülgeroğlu ülkemizde üst üste 5 kez seçilen ve en uzun süre Belediye Başkanlığı yapan kişi olarak bir ilki gerçekleştirdi. 1989 yılından beri Finike ilçesinin her türlü gelişimi için birçok yatırım yaptı, bugünkü Finike’nin sosyal, kültürel, turizm, spor ve şehirleşme konusunda birçok yeniliğe imzasını attı.

Başkan Dülgeroğlu, Evli ve 2 çocuk sahibi.

M İ S Y O N

   Temiz çevre ve yeşil alanları, modern şehircilik anlayışı, sosyal belediyecilikte kültüre, sanata ve spora duyarlı, halkıyla bütünleşmiş, insana öncelik tanıyan ve doğaya saygılı, kaynakları etkin, verimli ve rasyonel kullanarak katılımcı yönetim anlayışıyla; Finike halkına huzurlu, güvenli ve kaliteli bir yaşam sunmaktır.

 VİZYON

   Güzel, temiz, aydınlık ve gülen yüzlü insanların yaşadığı, güven veren, huzurlu bir kent meydana getirmektir.

 

 

.

 

 DÜLGEROĞLU DÜNYA REKORUNA KOŞUYOR Yazısına 2 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa