Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
DÜLGEROĞLU’DAN FİNİKE’YE 30 PROJE
DÜLGEROĞLU’DAN FİNİKE’YE 30 PROJE
Finike Belediye Başkanı ve AK Parti Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, 30 mart seçimlerinde yeniden başkan seçilmesi durumunda 30’uncu hizmet yılına doğru yol alacak. Dülgeroğlu bu kapsamda Finike için...
25 Mart 2014 15:50
Font1 Font2 Font3 Font4

Finike Belediye Başkanı ve AK Parti Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, 30 mart seçimlerinde yeniden başkan seçilmesi durumunda 30’uncu hizmet yılına doğru yol alacak. Dülgeroğlu bu kapsamda Finike için 30 yeni proje hazırladı.  

 

Kapıçay Barajı’yla Finike’de su sorunu kalmayacak

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, 15 Aralık 2013 tarihindeki Finike ziyaretinde verdiği müjdelerden birisi olan Başgöz Deresi üzerine yapılacak Kapıçay Barajı ile tüm Finike’nin sulama suyu çözülecek.

KAPALI SİSTEM SULAMA

Büyüyen Finike’yle birlikte tüm Finike ovasının sulama problemini ortadan kaldıracak Kapıçay Barajı için paçalar sıvandı. Önümüzdeki aylarda ihalesi yapılacak olan barajın en kısa sürede tamamlanarak hizmete geçirilmesi bekleniyor. Bu baraj projesi kapsamında sulama suyunun çiftçilerimize kapalı sistemle ulaştırılması da su kaybını önlerken suyun ulaşım hızını arttırıyor.

 

KÖYLERİN DE SU SORUNU ÇÖZÜLECEK

Ayrıca çiftçilerimiz, sulama suyunun kapalı sisteme alınmasıyla, tarımsal sulamayı sorunsuz ve çok ucuz bir şekilde yapabilecek. Bütünşehir Kanunu ile birlikte Finike Belediyesi’nin birer mahallesi konumuna getirilen köylerin de içme suyu sorunu çözülerek, ilçe merkezi ve beldelerimiz de en ucuz suyu içecek. Dolayısıyla Kapıçay Barajı Finike’de su sorunu yaşatmayacak.

 

_*————————-

 

Finike sağlık merkezi olacak

Başbakanımızın 15 Aralıktaki Finike ziyaretinde verdiği müjdelerden biri olan Bölge Devlet Hastanesi, Finike’yi sağlık merkezi haline getirecek.

Büyük Finike’nin sağlık sorununu ortadan kaldıracak Bölge Devlet Hastanesi’nin yapımına 2014 yılı içerisinde başlanılacak. Finike’ye yakışan 125 yataklı ve konforlu devlet hastanesiyle ilçemizde sağlık sorunu kalmayacak. Finike2nin yanı sıra çevre ilçelere de hizmet verebilecek kapasitede olan devlet hastanesi, Finike’yi sağlık merkezi haline getirecek.

_*———————————

toptancıhal

Modern toptancı hali kapıda

Büyük Finike’ye yapılacak modern toptancı haliyle, Finike sınırları içerisinde yaşayan çiftçilerimizin yıllardır çektiği problemler ortadan kalkacak.

 

KALİTE STANDARTLARI SAĞLANACAK

Finikeli çiftçilerin ortak sorunu olan hal meselesi 2014 yılı içerisinde çözülecek. Büyük Finike’ye yapılacak modern toptancı hal kompleksiyle, yaş meyve ve sebze ticaretinin kalite standartlarına ve sağlık koşullarına uygunluğu sağlanmış olacak. Böylece ürünlerimizin kalite ve değeri artacak.

 

İHRACATTA SINIR YOK

Hal projesi içerisinde bulunan akredite denetim laboratuarları ile güvenli bir şekilde ürün testi yapılması sağlanacak. Bu sayede ihraç edilecek ürünlerimiz Avrupa kapılarında hiçbir sorunla karşılaşmayacak. Modern hal sayesinde bölgemizdeki tarımsal üretimin 12 aya yayılması da hedefler arasında.

 

_*———————–

okular

Finike eğitimde öncü olacak

Okullaşmasına büyük önem verilen Finike’nin önümüzdeki dönemde eğitim kenti haline getirilmesi planlanıyor.

Emin Akın İlkokulu ve Finike İmam Hatip Lisesi’nin yapımına kısa zaman sonra başlanılacak. Ayrıca sosyal bilimler lisesi, sağlık meslek lisesi ve Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bir fakültenin Finike’ye kazandırılması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Bunların yanında konaklamayla birlikte sosyal donatıları da olan bir öğretmen evi yapılacak.

_*—————————–

öğrenci lyurdu

Dülgeroğlu’dan eğitime tam destek

Üniversite’ye yeni açılacak bölümler ile öğrenci sayısı artan Finike’ye Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Kredi ve Yurtlar Kurumu ile iş birliği yaparak öğrenci yurtları açmayı planlıyor.

Finike Meslek Yüksek Okulu’nun yanı sıra Akdeniz Üniversitesine bağlı Fakülte açılması beklenen ilçemize modern öğrenci yurtları yapılacak. Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, ilçemize gelen öğrencilerin, öğrenimlerini daha rahat ve ekonomik bir şekilde tamamlayabilmelerini sağlayacaklarını söyledi. Dülgeroğlu bu sayede Finike’nin öğrenci kenti olması konusunda büyük adım atmış olacak.

tarım fuarı

Hasyurt Tarım Fuarı genişletilecek

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Geleneksel olarak yapılan Hasyurt Tarım Fuarı’nı, Büyük Finike ile birlikte çapını genişleterek uluslararası düzeye taşımayı hedefliyor.

Çiftçilerimizin bilinçlenerek tarım ürünlerinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması konusunda büyük çaba sarf ettiğini belirten Dülgeroğlu, bölgenin daha çok tanınmasını sağlayacak. Hasyurt Tarım Fuarının ulusal ve uluslararası boyutta tanıtılması için gerekli çalışmalar yapılırken, her şeyden önce çiftçinin daha çok kazanmasına çalışılıyor.

                     

finike portakalı ve seracılık fuarı

Dülgeroğlu Finike Portakalı ve Seracılık Fuarı düzenleyecek

Finike Portakalı ve Seracılık Fuarı ile Nail Dülgeroğlu, başta Finike Portakalı olmak üzere ilçemiz sınırları içerisinde yetişen tüm tarım ürünlerin dünyaca tanıtacak.

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Hasyurt Tarım Fuarı’nın ve 1989 yılında göreve geldiğinde başlattığı ve 25 yıldır bir gelenek haline getirdiği Finike Festivali’nin yanı sıra Finike Portakalı ve Seracılık Fuarı düzenleyecek. Bu fuarlar sayesinde başta portakalımız olmak üzere ilçemiz sınırları içerisinde yetişen bütün tarım ürünleri, ülkemiz ve dünya pazarlarında tanınma şansı bulacak.

 

nikah salonu

Dülgeroğlu: Belediye Binasını özellikle beklettim

Finike’de yapmadığı tek şeyin Belediye Hizmet Binası olduğunu söyleyen Nail Dülgeroğlu, ‘‘Bütünşehir Kanunu çıkınca Büyük Finike’ye yetebilecek bir proje tasarlamak için eski projeyi iptal ettik’’ dedi.

Yeni yapılacak belediye hizmet binası içinde nikâh salonunun da bulunacağını belirten Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, ‘‘Bu güne kadar özellikle beklettiğimiz Finike Belediyesi Hizmet Binasını yeni kadromuza göre yapacağız. Finike’ye yapmadığımız hizmet kalmadı. Belediye Binası’nı da 2013 yılı içerisinde hizmete açmayı planlıyorduk ancak Bütünşehir Kanunu’nun çıkmasıyla birleşen Finike belde ve köylerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek büyüklükte bir belediye hizmet binası yapabilmek için mevcut projeyi iptal ettik. Büyük Finike için yapacağımız Belediye Binası için yerimiz ve paramız hazır bekliyor. Halkımıza en iyi hizmetleri sunabilmek için tasarladığımız belediye binasında bulunacak nikâh ve toplantı salonu da halkımızın hizmetinde olacak’’ diye konuştu.

 

_*——————————————–

 otogar

Otogar ve sanayi sitesi renk katacak

Nail Dülgeroğlu, en rahat ulaşım imkânına sahip, Büyük Finike’ye yakışır, yepyeni bir otogar ve sanayi sitesini Finike’ye kazandıracak.

Birleşme ile büyüyen Finike’ye yakışan modern ve konforlu bir ulaşım sağlayacak yepyeni bir otogar yapacak olan Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Finike vatandaşlarının rahat ulaşım imkânına sahip olmasını sağlayacak. Dülgeroğlu, sanayi esnaflarına da danışarak en uygun yere, Batı Antalya’nın en büyük ve modern sanayi sitesini kurarak Finike’yi bölgenin sanayi merkezi haline getirmeyi planlıyor.

 

Elektrik telleri tarih oluyor

Sık sık elektrik kesintilerine yol açan elektrik telleri artık beldelerde de tarihe karışacak.

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Finike merkezde yaptığı gibi, tüm belde ve köylerdeki telefon ve elektrik kablolarını yer altına alarak, trafolar ile güçlendirecek, tüm cadde ve sokak aydınlatmalarını tamamlayacaklarını belirtti. Bu sayede Dülgeroğlu, hem elektrik kesintisi sorununu hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırmayı planlıyor.

mezbaha

Finike’ye modern mezbaha projesi

Büyüyen Finike’yle birlikte ihtiyacı artan ilçemize modern bir mezbaha yapılması planlanıyor.

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, kasap esnaflarının et kesim ve depolama işlemlerini en rahat ve sağlıklı ortamda yapmalarını sağlayacak yeni bir mezbaha yapacak. Bu sayede ihtiyacı artan Büyük Finike’de mezbaha problemi yaşanmayacak.

 cöp

Çöp ayrıştırma ve bertaraf tesisi

Finike ve Kumluca belediyeleri ortak çalışmasıyla kurulacak çöp ayrıştırma ve bertaraf tesisi büyük bir maddi kaynak sağlayacak.

Orman Bakanlığından ÇED raporları alınarak tahsis edilen 220 dönüm arazi üzerine çöp ayrıştırma ve bertaraf tesisi kurulması planlanıyor. Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu’nun, Kumluca Belediyesi ile ortak yürüttüğü projenin ihalesi yakın zamanda gerçekleşecek. Dülgeroğlu, hem bölgemize hem de ülkemize büyük bir maddi kaynak sağlayacak proje için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.

 

_*——————————–

 

Tüm kanallar ıslah edilecek

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, otuzuncu yılına özel hazırladığı 30 dev proje kapsamında beldelerdeki tüm kanalların ıslahını yapacak.

İlçe merkezindeki Acı Çay ve Tatlı Çay’ın ıslah çalışmalarını ve çevre düzenlemelerini tamamen tamamlayan Dülgeroğlu, beldelerdeki kanallara yöneldi. Dülgeroğlu, ‘‘Kapıçay Barajı ve kapalı sulama sistemi hizmet vermeye başlayana kadar beldelerimizdeki bahçelerin, kanalların ıslahı yapılacak. Tarım arazilerimiz, olası sel felaketlerinden korunduğu gibi; su kaybının önlenmesiyle, daha verimli bir şekilde sulanacak’’ diye konuştu.

pazar

Her beldeye kapalı pazar yeri

Bütünşehir Kanunu ile birleşen Finike beldelerinin tümüne kapalı pazar yerleri yapmayı planlayan Dülgeroğlu, alışverişi canlandıracak.

Özellikle çarşıyı olmayan ve yetersiz olan beldelerimizde yeni alışveriş merkezleri oluşturulacak olan Finike Belediye Başkanı, alışverişi canlandırmayı hedefliyor. Dülgeroğlu; önümüzdeki beş yıllık süreçte, mevcut kapalı pazar yerlerini yenileyip genişleterek, olmayan beldelerimize de aynı Finike merkezdeki gibi kapalı pazar yerleri yapacaklarını belirtti.

 

Dar gelirlilerin de kreşleri olacak

Nail Dülgeroğlu, önümüzdeki Belediye Başkanlığı dönemi için Finike Belediyesi bünyesinde açacağı kreşlerle çok faydalı bir proje oluşturdu.

Okul öncesi eğitim için çok faydalı olan kreşler, dar gelirli annelerin de çalışmasının önündeki engelleri kaldırmış olacak.  Finike Belediye Başkanı Dülgeroğlu, ‘‘Finike’de yaşayan dar gelirli ailelerin ve çalışan annelerin çocuklarını bırakabilecekleri Belediye Kreşleri kuracağız. Anneler ve babalar çalışırken çocuklar; öğretmenleri gözetiminde yaşıtlarıyla oynayıp; eğlenerek öğrenecek ve dolu dolu vakit geçirecekler’’ diye konuştu.

 

 

Sağlık Köyü ile

sağlıklı gelecek,

sağlıklı nesiller…

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, otuzuncu döneminde Finike’nin sağlık merkezi olacağını belirterek Sağlık Köyü kuracaklarını açıkladı.

Çeyrek asırdır Finike Belediye Başkanlığını sürdüren ve ilçemize sayılamayacak kadar hizmette bulunan Nail Dülgeroğlu, ‘Otuzuncu yıla otuz Dev Proje’ adı altında yepyeni çalışmalara imza attı. Bu kapsamda kurulacak modern ve eksiksiz bir sağlık köyü ile Finike’de bulunan sağlık görevlilerinin kesintisiz hizmet verebilmeleri için lojman ihtiyacı karşılanacak. Vatandaşlarımıza önleyici ve koruyucu yöntemler hakkında bilgiler verilerek tüm sağlık sorunlarının rahat ve kısa zamanda çözülmesi hedefleniyor.

 

_*—————————–

evde sağlık

Evde sağlık hizmeti devrim niteliğinde bir proje

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, belediye kadrosuna alacağı doktor ve sağlık memurlarıyla hasta ve yaşlı vatandaşlara evde sağlık hizmeti verecek.

Otuzuncu yılına özel hazırladığı 30 dev projeyi açıklayan Dülgeroğlu, evde sağlık hizmetleri kapsamında büyük bir yeniliğe imza atıyor. Dülgeroğlu, ‘‘Sağlık güvencesi ya da bakacak kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlarımıza Finike Belediyesi tarafından evde sağlık hizmeti vereceğiz. Belediyemize kadrolu doktor ve sağlık görevlileri alarak köylerimizdeki sağlık hizmetine ihtiyacı olan vatandaşlarımızın evine hizmet götüreceğiz’’ dedi.

semt spor

Finike’den spor atağı

Geçen günlerde Finike Belediyesi tarafından düzenlenen Batı Antalya Güreş Turnuvası’na yenileri ekleniyor.

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, güreşin yanında tüm spor dallarına desteklerinin süreceğini belirterek Büyük Finike sporunu en üstlere taşıyacaklarını söyledi. 30 dev proje kapsamında spora önemli bir yer ayıran Dülgeroğlu, ‘‘Büyük Finike’den aldığımız güçle, geçmişteki sıkıntılarımızı aşarak; Finike sporuna, futboldan güreşe, basketboldan voleybola, tekvandoya, tüm spor dallarında destek vereceğiz. Okullarımızla işbirliği yaparak onları Finike sporumuzun altyapısı konumuna getireceğiz. Altın Portakal Güreşleri’ni tekrar düzenleyeceğiz’’ diye konuştu.

 

Beldelere spor kompleksleri ve parklar yapılacak

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, önümüzdeki beş yıllık dönem için hazırladığı projelerle, spora büyük önem veriyor.

Finike merkezdeki gibi spor kompleksleri ve parkların bütün beldelerde de olacağını belirten Dülgeroğlu, ‘‘Her semte spor kompleksleri ve çocuk parkları yapacağız. Bu sayede halkımız rahatlıkla spor yaparak daha sağlıklı bir hayata kavuşurken çocuklarımız da hayal ettiği parklarda oyun oynayabilecek’’ diye konuştu.

 

Dülgeroğlu’dan adrenalin sporları hamlesi

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, dağ turizmi ve adrenalin sporları için gerekli merkezleri açarak önümüzdeki beş yıllık süreçte faaliyete geçireceğini belirtti.

Turizm konusunda ilçemize önemli ölçüde katkı sağlayacak adrenalin sporlarına önemli ölçüde destek vereceğini belirten Dülgeroğlu, Gökbük Kanyonu’nun da değerlendirilmesi için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Gökbük Kanyonu’nu turizme açıp; canyoning ve ziplining pistleri oluşturarak kanyon turizmi sayesinde köyün ve ilçemizin hem tanıtılması hem de gelir sağlanması hedefleniyor. Dülgeroğlu bunların yanı sıra; yamaç paraşütü, yelken, rüzgâr sörfü ve dalış gibi adrenalin sporları için de gerekli merkezlerin açılması, geliştirilmesi ve tanıtılmasına destek vererek sportif turizm konusunda da turistleri ilçemize çekmeyi planlıyor.

_*—————————————-

 

Venedik’i Finike’ye getiriyor

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, ıslah çalışmaları tamamlanmış Acı Çay ve Tatlı Çay üzerinde kano turları düzenleyerek Venedik usulü bir şölen oluşturmayı hedefliyor.

İlçemize gelen turistler için de alternatif bir faaliyet niteliği taşıyan proje ile çaylarımız renkli görüntülere şahit olacak. Proje hakkında açıklamalar yapan Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu,  ‘‘Islah çalışmalarını tamamladığımız Acı Çay ve Tatlı Çay üzerinde kano turları düzenleyeceğiz. Turistlerin, Finike’nin içlerine kadar, kano üzerinde, gezdirilmesini sağlayarak Venedik usulü bir şölen yaşatacak ve ilçemize gelen turistlere alternatif bir faaliyet sunmuş olacağız’’ dedi.

kent ormanı

Finike’de yeşil alanlar çoğalıyor

Nail Dülgeroğlu, Karşıyaka Mahallesi’ne yapılan Kent Ormanı’nı geliştirerek; Finike’nin hem spor, hem de kültür merkezi haline getireceklerini belirtti.

Yaklaşık 3 milyon Türk lirası maliyeti olana proje, yalnızca Finike’nin değil, yöre halkının da yaşam alanı olacak. Kent Ormanı, Finike’nin hem spor hem de kültür merkezi haline gelecek. Tesis; bir adet futbol, ikişer adet voleybol ve basketbol sahaları ile tenis kortu ve spor aletleri bölümünü de barındıracak. Dev tesiste ayrıca; çocuk oyun alanları, hayvanat bahçesi, yöresel ürünler sergi alanı, süs havuzları, çeşmeler, büfeler, kır lokantası ve kır kahvesi ile kamelyalar, seyir terasları, mescit, otoparklar ve aileler için piknik alanları bulunacak.

sahil projesi

Dülgeroğlu’dan Finike sahil projesi

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, birleşme ile birlikte Finike’nin yıllardır hasret kaldığı sahile kavuşacağını ve bu sahil üzerindeki önemli projelerini açıkladı.

Şimdiye kadar Acı Çay ve Tatlı Çay arasına sıkışmış olan Finike Belediyesi, Bütünşehir Kanunu ile birlikte Hasyurt ve Sahilkent plajlarını da hudutları içerisine alıyor. Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, 8 km uzunluğundaki kumsalı ve 17 km uzunluğundaki sahil şeridi ile Türkiye’nin en güzel ve bakir sahillerinden biri olan Finike sahiline; bisiklet yolları, spor alanları, su sporları ve sosyal tesisler yapmayı planlıyor. Dülgeroğlu, Sahilkent Belediyesi’nin yıllardır düzenlemediği sahili halka ve turizme kazandırıp, insanların geceleri bile ailece gezebilecek yaşam alanlarına dönüştüreceğini belirtti.

 

Muhtar bilgi evleri bağları kuvvetlendirecek

Dülgeroğlu, Bütünşehir Kanunu ile mahalleye dönüşen beldelere muhtar bilgi evleri yapacak.

İnsanların boş zamanlarında buluşarak sohbet edebilecekleri ve muhtarların vatandaşlara kolayca hizmet verebileceği muhtar bilgi evleri her iki tarafa da kolaylık sağlayacak. Muhtar ve vatandaşlar arasındaki bağların ve iletişimin güçleneceğini belirten Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, ‘‘Bütünşehir Kanunu ile mahalleye dönüşen tüm beldelerimize ve merkez mahallelerimize, muhtar ve mahalle sakinlerinin buluştuğu, kaynaştığı Muhtar Bilgi ve Hizmet Binaları yaparak hem muhtarların işini kolaylaştırmayı hem de vatandaşlarımızın kesintisiz hizmet almasını amaçladık’’ diye konuştu.

 

_*————————————————

gençlik merkezi

 Gençlik ve kültür merkezleri tam donanımlı

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, yeni dönem için hazırladığı 30 dev projenin içerisinde, gençlik ve kültür merkezlerine de büyük önem veriyor

Dülgeroğlu, tüm gençlerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, sosyokültürel gelişimlerini desteklemek, ilgi alanları doğrultusunda eğitimlerine katkı sağlamak ve beceri kazandırmak, gençlerimizin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için modern Gençlik Merkezleri açacağını belirtti. Ayrıca gençlerimizin bütün sosyal ve sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri Gençlik Merkezlerimizde; açık ve kapalı spor alanları, yüzme havuzları, bilgisayar odaları, kültür ve sanat odaları yer alacak.

 

Dülgeroğlu aile yaşam merkezleri kuracak

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, otuzuncu yılına özel hazırladığı 30 dev proje içerisindeki aile yaşam merkezlerine büyük önem veriyor.

Aile yaşam merkezleri projesinin, toplumun çekirdeği olan ailelerin sosyal ve kültürel açıdan beslenmesi konusunda önemli bir adım olduğunu belirten Dülgeroğlu, ‘‘Aile bireylerini oluşturan çocukların, gençlerin, hanımların, yetişkinlerin, engelli ve yaşlıların birlikte zaman geçirebilecekleri; sosyal, kültürel, eğitime yönelik ve tüm sportif faaliyetlerin sunulacağı aile yaşam merkezleri kuracağız’’ diye konuştu.

 

Uluslararası gençlik kampları Finike’ye geliyor

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, ilçemizin tanıtılması ve turizme açılması konusunda uluslararası gençlik kamplarını Finike’ye getirmeyi planlıyor.

Esnaflarımız için de gelir kapısı açacak uluslararası gençlik kamplarının, Finike için de önemli bir tanıtım olacağını belirten Dülgeroğlu, ‘‘Kısa süreli bir tatil için, uluslararası çerçevede hesaplı, doğaya, topluma ve çevreye zarar vermeden, gerçekleşmekte olan uluslararası gençlik kamplarını Finike’ye getireceğiz. Böylece hem ilçemizi tanıtmış hem de esnaflarımıza ek gelir kaynağı sağlamış olacağız’’ dedi.

işçi evleri

İşçi evleri barınmayı çözecek

Büyüyen Finike ile tarımsal arazisiyle birlikte diğer bölgelerden gelen işçi nüfusu da artan Finike’ye çözüm İşçi evleri…

Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, ilçemize çalışmak için sezonluk gelen işçilerin barınmaları için işçi evleri projesini tasarladıklarını belirtti. Dülgeroğlu, ‘‘Tarım sezonunda ilçemize gelen mevsimlik işçilerin, barınma sorunlarını çözmek amacıyla, işçi evleri yapacağız. Böylece, işçilerimizin sağlıklı ortamlarda ve daha ekonomik koşullarda kalmalarını sağlayacağız’’ diye konuştu.

_*——————-

liman

Finike’ye kruvaziyer limanı

Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu, Taşocağı mevkiine dev yolcu gemileri için liman yaparak günübirlik serbest dolaşan turisti Finike esnafıyla buluşturmayı hedefliyor.

Otuzuncu yılına 30 dev projeyle aday olan Dülgeroğlu, ‘‘Ekonomik olarak daha üst düzey turistlerin ilçemize en yüksek geliri kazandırması hedefi ile Finike’ye turizmde çağ atlatacak Kruvaziyer Liman Projesi’ni hazırladık. Dev yolcu gemilerinin uğrayacağı, yat limanının güneyine yapılacak bu limanla, günübirlik binlerce turist, Finike esnafıyla buluşacak’’ dedi.

 doğalgaz

Finike doğalgazla buluşacak

Bütünşehir Kanunu ile büyüyen Finike’yi doğalgazla buluşturacağını belirten tecrübeli başkan Nail Dülgeroğlu, doğalgazın her açıdan fayda sağlayacağını söyledi.

Doğalgazın Finike’ye gelmesi için gerekli görüşmeleri yaptıklarını ve çalışmaların başladığı andan itibaren bir yıl içinde geleceğini belirten Dülgeroğlu, ‘‘Devletimizin desteğiyle ilçemize getireceğimiz doğalgaz sayesinde, seralarımız doğalgazla ısınacak ve çiftçimizin yakacak maliyetleri düşmüş olacak. Finike ve beldelerimiz; doğalgazın konforundan, verimliliğinden, ucuzluğundan kesintisiz olarak yararlanacak. Vatandaşlarımızın ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyacını daha ucuza karşılayacak olan doğalgaz, en az karbon içeren yakıt olduğundan, Finike’nin havası da temiz kalacak’’ diye konuştu.

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa