Kapat
DUR DURAK BİLMİYOR
DUR DURAK BİLMİYOR
Seçim çalışmalarını yüksek tempoda devam ettiren CHP Antalya Büyükşehir BelediyeBaşkan Adayı Mustafa Akaydın mesafe tanımadan, Antalya’nın dört bir yanını karış karış geziyor.   Sabah saat 07:00’de Balakçı Barınağı’nı ziyaret edip...
24 Mart 2014 12:16
Font1 Font2 Font3 Font4

Seçim çalışmalarını yüksek tempoda devam ettiren CHP Antalya Büyükşehir BelediyeBaşkan Adayı Mustafa Akaydın mesafe tanımadan, Antalya’nın dört bir yanını karış karış geziyor.

 

Sabah saat 07:00’de Balakçı Barınağı’nı ziyaret edip balıkçılarla sohbet eden Akaydın, aynı gün iki toplantı için Kepez’e, iki toplantı için Döşemealtı’a, bir toplantı için Serik’egitti; Gazipaşa’da Selda Bağcan konserinin konuğu oldu.

Sabah kahvaltısını Balıkçı Barınağı’nda Antalyalı balıkçılarla birlikte yapan CHP Büyükşehir başkan Adayı Mustafa Akaydın, Ünsal Mahallesi sakinleriyle bir araya geldikten sonra Çakırlar’da kurulan piknik alanı ve yöresel ürünleriyle ünlü pazarı gezdi. ArdındanDöşemealtı’nda bir kahve toplantısına katılan Mustafa Akaydın, sonrasında Döşemealtı ve Gazi mahallelerinde bulunan TOKİ konutları sakinleriyle buluştu.

Mustafa Akaydın’ın konuşmalarının ana teması, genel ve yerel siyasetin güncel konularından oluştu. Akaydın’ın gündemini ağırlıklı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oluşturdu. Akaydın’ın yerel siyasetle ilgili eleştirileri daha çok AKP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel’e yönelikti.

çakırlar_pazarı ziyareti

Yoksulluk azalmadı, yolsuzluk ayyuka çıktı

Başbakan ve partisinin yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları yok edeceklerini vaat ederek iktidara geldiğini söyleyen Akaydın, yoksulların durumunda bir değişikliğin olmadığını, yolsuzluğun ayyuka çıktığını söyledi. Zenginleşenlerin olduğunu; ancak bunların “ayakkabı zengini” olduğunu söyleyen Akaydın, bunların sayılarının bini geçmediğini  belirtti. Akaydın “Dünya tarihinde kendi halkını ve devletini soyan böyle bir iktidar görülmüş değil. Götürdüklerinin en az 80 milyon Euro olduğu anlaşılıyor. Eski para ile 240 Katrilyon lira. Bu para götürülmemiş olsaydı en düşük emekli maaşı 2 bin TL, asgari ücret bugünkünün iki katı olacaktı. Bu nedenle bu iktidara güle güle demenin zamanı geldi. Elinizi yüreğinize koyarak, yüreğinizle oyunuzu kullanın,” dedi.

İslam”ın üç büyük günahı

İslamda üç büyük günahın Kul Hakkı, Zulüm ve Allaha şirk koşmak olduğunu belirten Mustafa Akaydın, “Kul hakkı yediler, zulüm uyguladılar… Bunlardan biri Başbakanı kastederek ‘Yüce Allah’ın bütün vasıfları bunda var,’ dedi. Bu ise Allah’a şirk koşmaktır. Türk milleti olarak birbirimize ötekileştirildik.  Sayın Başbakan “senden olanlar”, “benden olanlar”  terimlerini icat etti. Önceleri seçimde yarışır seçimden sonra kardeşçe yaşardık. Başbakan “Ey!” diye bağırdığı zaman ya bir küfüre ya da bir hakarete maruz kalır olduk,” diye konuştu.

 

En korktukları hayvan at, en sevdikleri hayvan fil

Akaydın, Döşemealtı TOKİ toplantısına katılan binlerce kişiye “Bunların en korktuğu hayvan nedir, biliyor musunuz?” diye sordu ve sorunun cevabını kendisi verdi: “At”. “Çünkü onları hiç üzerinde tutmuyor,  üstünden atıyor.” “Onların en sevdiği hayvan hangisi?” diye soran Akaydın bunu da “Fil” diye yanıtladı. “Çünkü hortumu var; onlar gibi hortumluyorlar,” dedi.

300 proje gerçekleştirdik, 700 milyonluk yatırım yaptık

“Beş yılda çok önemli işlere imza attık. Bizden önceki belediye başkanının bıraktığı vahim borçları öderken 300 proje gerçekleştirdik, 700 milyon TL’lik yatırım yaptık,” diyen Mustafa Akaydın “Bu projelerden 60’ının değeri1 milyon TL ile 125 TL arasında idi. Görevi devraldığımızda Antalya’nın kanalizasyona bağlılığı yüzde 30 idi; şu anda bu oran yüzde 92’ye çıktı. Antalya’nın atıksu sorunu 2040, içme suyu sorunu 2060 yılına kadar çözüldü. 100 kilometrelik bağlantı ile içme suyu şebekesini yeniledik; 125 milyon TL harcandı. 750 bin tonluk asfaltlama ile Antalya tarihinde bir rekora imza attık. Hurmadaki atıksu tesislerini yeniledik; kapasitesini artırdık.Doğalgazı Antalya’nın içine soktuk. Şu anda 15 bin eve bağlı; bu yıl içinde 100 bin konutu geçecek,” diye konuştu.

döşemealtı chp başkan ve meclis adaylarıyla

Döşemealtı’nda kadınlar çoğunluktaydı

Döşelealtı’nda bulunan TOKİ evleri önünde toplanan kalabalığa seslenen Akaydın şöyle konuştu: “Muhteşem bir kalabalıksınız. Kadınların çoğunlukta olması, bu kalabalığı daha da muhteşem kılıyor. Kadınlar bir şeye sahip çıkıyorsa o iş başarılır. Orta vadede Döşemealtı odaklı raylı sisteme ihtiyaç var. Döşemealtı’na altyapı hizmetleri sunduk. İlçeye olduğu gibi, belde ve köylere de hizmet götürdük. Asfalt çalışmaları, içme suyu bağlantıları, altyapı yatırımları, ASMEK’ler, kültür merkezleri, Engelli Rehabilitasyon Merkezi… Döşemealtı’na buna benzer önemli yatırımlar yaptık. Geçmiş dönemde yarı yolda bırakıldık. Bizi yarı yolda bırakmayacak bir belediye başkanına ihtiyaç var. Turgay Genç’in hakkı yenmişti; çok üzülmüştüm; şimdi itibarını iade etme zamanı. Oylarımızı Turgay Genç’e vererek, itibarını iade edelim. Döşemealtı’nın geleceği, öngörüleri güçlü, vizyon sahibi yönetimlere ihtiyaç duyuyor. Soyadı gibi genç bir arkadaşımla; Turgay Genç’le beş yıl boyunca birlikte çalıştık. Beş yıl boyunca desteklerini en çok hissettiğim arkadaşlarımdan biri Turgay Genç. Döşelealtı’nın geleceğini bu genç arkadaşımıza emanet edelim.”

Kepez’e Erdal Öner yakışır

Gazi Mahallesi TOKİ evleri önünde düzenlenen toplantıda konuşan AkaydınKepez’de yapılan planlamanın alt ölçeğe giremediğini söyleyen Akaydın “bu nedenle yeni bir belediye başkanına ihtiyaç var; bunu da önümüzdeki hafta Erdal Öner’le çözeceğiz,” diye konuştu.Akaydın, “Kepez, kısa zamanda büyüyen, ne var ki altyapı sorularını çözemeden büyüyen, emekleyerek yürümeye çalışan bir ilçemiz oldu. Beş yıldır projelerimiz içinde en önemli ağırlığı Kepez’e yönelik projelerimiz teşkil etti. Büyükşehir Belediyesi olarak beş ilçeye yaptığımız yatırımların yüzde 50’sini Kepez’e yaptık. İlçe belediye başkanımızın yaptığı yatırımlar gibi yeryüzünde görülmese de,” dedi.

TOKİ’leştirme yapmadık, planı halkla beraber yaptık

Akaydın, Santral Mahallesi’nin tapu sorunuyla ilgili de şunları söyledi:  “30 yıldır Santral Mahallesi diye bir mahalle vardı. Kimsenin tapusu yoktu. Santral Mahallesi’nin tapu sorununu çözen belediye başkanıyım. Arkadaşlarımız belediyeye geliyor, bir ödeme planı yapıyoruz, ödemeler sonrası tapu alınıyor. Peşin ödeme yapılması durumunda, tapu hemen alınıyor.  Biz TOKİ’leştirme yapmadık. Planlamamızı halkla beraber yaptık. Tapularınızı arsa olarak mı, ev tapusu olarak mı istiyorsunuz? Diye sorduk. Referandumdan arsa çıktı.”

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa