Kapat
“Eker bir doktora görünsün”
“Eker bir doktora görünsün”
Menderes Türel’in Finike ziyareti sırasında Arif köyünün ismine Arifiye şeklinde telaffuz ettiğini iddia eden CHP Finike İlçe Başkanı Reşat Eker’e, Finike Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Nail...
11 Mart 2014 17:42
Font1 Font2 Font3 Font4

Menderes Türel’in Finike ziyareti sırasında Arif köyünün ismine Arifiye şeklinde telaffuz ettiğini iddia eden CHP Finike İlçe Başkanı Reşat Eker’e, Finike Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu’dan cevap geldi.

 

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani 30 Mart Yerel seçim çalışmaları kapsamında Finike’ye giderek, AK Parti Finike İlçe Teşkilatı ile toplantı düzenledi. Toplantıya Finike Belediye Başkanı ve Ak Parti Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, Hasyurt Belediye Başkanı Muammer Genç ve İlçe Başkanı Ömer Esen’in hazır bulunduğu toplantıda Milletvekili Samani, ilçe teşkilatı ile yerel seçimler konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

BAŞKANDAN SERT CEVAP

Finike Belediye Başkanı ve AK Parti Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, burada yaptığı açıklama “CHP Finike İlçe Başkanı Reşat Eker, Arif köyündeki toplantımızda Menderes Türel başkanımızın Arif Köyü’nün ismini ‘Arifiye’ şeklinde telaffuz ettiğini iddia etmiştir. Reşat Eker, kulaklarını doktora göstersin. Orada olmadığı halde, kulaktan dolma bilgilerle gazetelere demeç vermek, bir ilçe başkanına yakışan bir şey midir kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ayrıca bu arkadaş Arifiye’yi Sakarya’nın köyü olarak belirtmiştir. Arifiye Sakarya’nın ilçesidir. Bu arkadaşımız derhal bir kulak doktoruna görünmesi gerekir” şeklinde konuştu.

 

TÜREL SÖZÜNÜ TUTTU

Arif Köyü’ndeki toplantıda Türel’in verdiği sözleri tuttuğunu kaydeden Dülgeroğlu, “Arif Köyü İlköğretim okulu bahçesinde yaptığımız toplantıda Muhtarımız Mustafa Demirel, okulda öğretmenlerin durmadığını ve öğretmen kadrosunun yetersiz olduğunu söylemişti. Menderes Türel başkanımız gün içinde gerekli telefon görüşmeleri yaparak, Arif Köyü İlköğretim Okulunun mecburi hizmet bölgesi haline getirilmesini sağlamıştır. Ayrıca, Arif Köyünde 112 Acil servis kadrosu bulunduğu halde Ambulans olmadığı için hizmet vermediğini söyleyen vatandaşlara Türel başkanımız Ambulans sözü vermişti. Türel başkanımız sözünü tutarak geçtiğimiz gün Arif köyü 112 acil servisine Ambulans tahsisi gerçekleştirilmiştir. Arif Köyündeki vatandaşlarımız adına Türel başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa