Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
“EKONOMİ HASTA, KANAMASI DURDURULAMIYOR”
“EKONOMİ HASTA, KANAMASI DURDURULAMIYOR”
  CHP’Lİ ÇETİN OSMAN BUDAK AESOB’TA KONUŞTU: “EKONOMİ HASTA, KANAMASI DURDURULAMIYOR” Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Türkiye ekonomisinin hasta olduğunu, kanamasının durdurulamadığını,...
24 Mayıs 2018 17:35
Font1 Font2 Font3 Font4

 

CHP’Lİ ÇETİN OSMAN BUDAK AESOB’TA KONUŞTU:

“EKONOMİ HASTA, KANAMASI DURDURULAMIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Türkiye ekonomisinin hasta olduğunu, kanamasının durdurulamadığını, böyle giderse hastanın ameliyat masasında kalacağını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP milletvekili adayları Rafet Zeybek, Aydın Özer, Sibel Gezen, Nazmi Gündüz, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk ve bazı partililerle birlikte Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni (AESOB) ziyaret ederek, göreve yeni seçillen Başkan Adlıhan Dere ile AESOB yöneticilerine “hayırlı olsun” dediler.

Ziyarette konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, sözlerine, bir önceki dönemde AESOB Başkanlığı yapan ve yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak vefat eden Abdullah Sevimçok’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Çetin Osman Budak, Türkiye’de işlerin iyi gitmediğini belirterek, “Her şey yolunda gidiyordu da neden erken seçime gidiyoruz, millet bir türlü bunu anlayamıyor. 3 Kasım 2019’da yapılması gereken seçimlere henüz 18 ay varken, neden baskın seçime gidiyoruz? Eğer her şey yolundaysa neden erken seçime gidiyoruz? Eğer hiçbir şey yolunda değilse neden bu iktidara destek veriyoruz? Esnaf kardeşlerimizin bunu iyi değerlendirmesi gerekiyor” dedi.

Erken seçim karanının ekonomiyi çok sıkıştırdığının altını çizen Budak, “Sanırım, ekonomide önümüzdeki dönemde olacak büyük kırılmaları önlemek için erken seçim kararı aldılar ama bu bir çaresizliğin göstergesidir” diye konuştu.

TBMM’DE ÇOĞIUNLUKLARI VAR AMA

AKP’nien 316,MHP’nin 30 milletvekili bulunduğunu ve TBMM’de çoğunluğu sağladıklarını anlatan Budak, şöyle devam etti:

“Meclis’te çoğunlukları var. OHAL var, yasama artık rafa kalktı. Anayasa Mahkemesi de devre dışı bırakıldı. Bir kişi tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ülke yönetilmez. Bir yanlış yaptığınızda “Allah affetsin” demek olmaz. Yanlış yaptığınızda milyonları etkiliyorsunuz. Başta esnaf, çiftçi olmak üzere, dar ve sabit gelirli, 16 milyon yoksul olumsuz etkileniyor. Artık ülkenin yönetilemediğini görüyorsunuz. Toplumda bu kadar büyük kutuplaşma, siyasetteki kötü söylemlerin tabana doğru hızla yayılıp, ülkenin bölünmesine yol açılabileceğini ATSO başkanlığımdan beri çok söyledim, uyardım. Daha da kötüye giden bir yapı var. “

HASTA AMELİYAT MASASINDA KALACAK

Çetin Osman Budak, 2008’den bu yana Türkiye ekonomisinde yaprak kımıldamadığına işaret ederek sözlerini şöyle tamamladı:

chp adaylar AESOB ziyaret1

“Dolar 2008’de 1,5 TL, OHAL ilan edildiğinde 3 TL idi şimdi 5 TL’ye yaklaştı. Hastanın artık kanaması durdurulamıyor. Bu kanama durdurulamazsa, hasta ameliyat masasında kalabilir. Bundan en çok etkilenen de üretim yapanlar, esnaf ve sanatkarlardır. Esnaf sattığı malı yerine koyamıyor. Milletçe biriktirdiği sermaye eriyip gidiyor. Ekonomik tedbirleri zamanında almazsanız, para politikalarını zamanında uygulamazsanız kötü gidişi durduramazsınız.”

ADLIHAN DERE

AESOB Başkanı Adlıhan Dere de, esnaf ve sanatkarlar odalarında da seçim döneminin kısa süre önce geride kaldığını anımsatarak, “Şimdi seçim bitti artık geçim zamanı” dedi.

Dere, ekonomi piyasalarındaki durgunluk ve döviz kurununun çok fazla yükselmesi nedeniyle, esnafın durumunun iyi olmadığını belirterek, dünyadaki gelişmeler, erken seçim ve dövizdeki tırmanış yüzünden kötü bir döneme girildiğinden yakındı.  Dere, esnaf ve sanatkarın bu gelişmeleri değerlendireceğini anlatarak, CHP’ye seçimlerde başarılar diledi.

CHP İL BAŞKANI AHMET KUMBUL

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ise, acil, hatta baskın bir seçim kararı alındığı için Antalya’da önseçim yapamadıklarını belirtti. Kumbul, CHP’nin milletvekili adaylarının Antalya’nın en iyi listesi olduğunu vurguladı.

Ekonomideki sorunlara da değinen Kumbul, “Hepiniz çok zor durumdasınız, biz de benzer işler yapıyoruz ve zor durumdayız. Önümüzdeki süreç daha da zor gibi görünüyor. Bu koşullarda yakın zamanda ekonominin iyiye gitmesini mümkün görünmüyor” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa