Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ELLERİN BÜYÜSÜ
ELLERİN BÜYÜSÜ
MURATPAŞA Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Değirmenönü Sanat Merkezi’nde açılan resim sergisi büyük ilgi gördü. Her gün onlarca sanatseverin ziyaret ettiği ‘Ellerin Büyüsü’ adlı sergi, Sergide, çağdaş dünya...
14 Mayıs 2015 16:08
Font1 Font2 Font3 Font4

MURATPAŞA Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Değirmenönü Sanat Merkezi’nde açılan resim sergisi büyük ilgi gördü.

Her gün onlarca sanatseverin ziyaret ettiği ‘Ellerin Büyüsü’ adlı sergi, Sergide, çağdaş dünya sanatının en öncü, en ünlü ressamlarının kalem ve fırçalarından çıkan eserler yer aldı. Dünyaca ünlü el cerrahı Prof. Dr. Hans Zılch’ın özel koleksiyonuna ait olan eserlerin yer aldığı serginin küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu üstlenmişti. Türkiye’ye getirilmesi için tam 4 yıl uğraş verilen eserler, Güzel Sanatlar Fakültesi ile ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından da hayranlıkla incelendi. Dünya eserlerini izleyen ziyaretçi sayısının 2 bin kişiyi aştığı, 18 Mayıs’ta bitecek sergi süresinin uzatılması için taleplerin arttığı da bildirildi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa