Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ENGELLİLERE ENGEL
ENGELLİLERE ENGEL
CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Antalya Valiliği’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada ‘’Engelli vatandaşlarımızın engellenmelerini engelleyememekten kaygılıyız’’ dedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal bir...
4 Aralık 2015 20:07
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Antalya Valiliği’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada ‘’Engelli vatandaşlarımızın engellenmelerini engelleyememekten kaygılıyız’’ dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal bir devlet olduğu gerçeğinin hayatın tüm alanlarında ayrım yapılmadan tüm vatandaşlara eşit fırsatlar ve daha iyi bir yaşam kalitesi sunma ilkesini beraberinde getirdiğini hatırlatan Kara, hükümet politikasının odak noktasının engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak olması gerekirken daha da zorlaştırmak üzerine kurulu olduğunu belirtti.

niyazi-nefi-kara-engelliler

Devlet kadrolarında yaklaşık 25 bin engelli kadrosunun boş olduğuna dikkat çeken CHP’li Kara, Devletin 61 bin engelli çalıştırması gerekirken 25 bin kadroyaatama yapmamasının Anayasanın ‘Sosyal Devlet’ ilkesi ile bağdaşmadığını söyledi.

Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda karşılaştıkları sorunların parti politikası değil Devlet Politikası halinde yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Kara, tüm engellerin birlikte aşılabileceğini söyledi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa