Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ESEN: Nasıl başladıysam öyle bitireceğim
ESEN: Nasıl başladıysam öyle bitireceğim
Nasıl başladıysam öyle bitireceğim Belediye başkanlığı görevine nasıl başladıysa öyle bitireceğini dile getiren CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen, “Tek düşüncem bu göreve nasıl başladıysam, aynı şekilde yüzümün akıyla...
28 Şubat 2019 12:22
Font1 Font2 Font3 Font4

Nasıl başladıysam öyle bitireceğim

Belediye başkanlığı görevine nasıl başladıysa öyle bitireceğini dile getiren CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen, “Tek düşüncem bu göreve nasıl başladıysam, aynı şekilde yüzümün akıyla çıkmak” dedi

CHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen çalışmalarına, İYİ Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Serap Kaya, İYİ Parti İlçe yöneticileri, CHP Konyaaltı İlçe yöneticileri, Kadın Kolları, meclis üyesi adayları ve CHP Konyaaltı Gençlik Kollarıyla birlikte Boğaçay Caddesi esnafını, Liman Mahallesi pazar yerini ve Öğretmenevleri Mahalle esnafını ziyaret ederek sürdürdü.

“TEK ÖNCELİK KONYAALTILILARIN MENFAATİ”

Belediye başkanlığı görevine nasıl başladıysa öyle bitireceğinivurgulayan Esen, “Ben bu göreve nasıl başladıysam öyle bitireceğim. Kimsenin vebaline girmeden, halkın tek bir kuruşunu heba etmeden, kimseyi kırmadan yüzümün akıyla çıkacağım. En çok önemsediğim konu bu. Bunun yanında görevimi yerine getirirken tek önceliğim Konyaaltıların menfaati olacak. Başka bir önceliğim olmayacak” diye konuştu.

 “HEDEFİMİZ KAZANCINIZI ARTTIRMAK”

Durak yerlerinin kendilerine yeterli gelmediğini ve ihtiyaçlarını karışılamadığını dile getiren taksiciler Esen’den yeni durak talebinde bulundular. Durak yapmanın kolay olduğunu söyleyen Esen, “Asıl önceliğimiz sizlerin gelirini arttırmak ve evinize ekmek götürmenizi sağlamak. Durak yapmak kolay. Yüksek bir maliyeti de yok. Durak talebinizi 1 Nisan’dan sonra yerine getireceğiz. Bunun yanında, sizlerin kazancını nasıl arttırabilirizi çözmemiz lazım. Bu konuyla ilgili planlarımız var. Bu planları hayata geçirdiğimiz zaman hem sizler hem de mahallemizin diğer esnafları daha iyi kazanç elde edecek” diye konuştu. Esen, çalışmalarını kahvehane ve hasta ziyareti yaparak sürdürdü.

“TÜRKİYE’DE İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİ ŞART”

Türkiye’nin iktidar değişikliğine ihtiyacı olduğunu belirten Esen, mevcut Cumhurbaşkanı Hükümet sisteminin tıkandığını ve parlamenter sisteme en kısa zamanda dönüleceğini ifade etti. Halkı ve halkçılığı benimseyen bir anlayışın hakim olası gerektiğini söyleyen Esen, “İnsanlarımızın sorunlarına gerçekçi çözümler bulan bir iktidara ihtiyacımız var. Hayaller peşinde koşan bir zihniyet, halkın ihtiyaçlarına kulak tıkayan bir zihniyet var ve bunlar ülkeyi yönetemez hale gelmiş durumda. Beka sorunu dedikleri kendi koltuklarının beka sorunu. Başka bir şey değil” dedi.

“BİR OY DEYİP GEÇMEYİN”

AKP-MHP ittifakının oy oranının düşmesi için her seçmenin sandığa gidip Millet İttifakına destek vermesi gerektiğini söyleyen Esen, “Bir oy deyip geçmeyin. Bir oy bir seçimi kazandırır. Bunun sonucunda halk kazanacak, esnaf kazanacak, çocuklarımız kazanacak. O yüzden sandığa gidip oyumuzu kullanacağız. Biz yerelde aldığımız oylarla genele katkı yapıp AKP-MHP bloğunun yüzde 51 alamayacağını göstermeliyiz. Onları yüzde 51den ne kadar uzaklaştırırsak parlamenter sisteme geri dönme tartışmaları o kadar erken başlar. Çünkü Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi tıkandı. Bunun böyle olacağı baştan belliydi. Buna rağmen halkın menfaati yerine kendi menfaatlerini düşündüler ve dayatma yoluyla getirdiler bu sistemi. Çok yakında parlamenter sisteme geri dönme tartışmalarını başlatacaklar” dedi.

MEYVE SEBZE FİYATLARINA TEPKİ

Pazar yeri ziyareti sırasında Esen, vatandaşın meyve ve sebze fiyatlarına verdiği tepkileri dinleyerek, “Sizlerin bu haklı isyanına katılmamak mümkün değil. İnsanlar artık en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. Bir şeylere dur demenin, bir şeyleri değiştirmenin zamanı çoktan geldi” dedi. Ekonominin kötü gidişatından kaynaklanan yüksek fiyatların kendilerini bunalttığını söyleyen vatandaş,  her şeyin pahalı olmasından şikayet ederek, “İnsanlar evine ekmek götüremiyor, pazardan iki poşet meyve sebze alıyoruz dünyanın parası tutuyor” diye isyan etti. Türkiye’de,  vatandaşın sorunlarını görmezden gelen bir iktidarın olduğunu söyleyen Esen, “Ülkemizin, halkın taleplerini karşılayan bir iktidara ihtiyaç var. O ihtiyaçları karşılayacak kadrolar CHP’de var” dedi. Saha çalışmalarından sonra ev ziyaretlerinde bulunan Esen, ailelerle sohbet ederek belediye başkanlığı döneminde yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa