Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ESEN, ÇAVUŞOĞLU VE KAYA’DAN TERÖRE KINAMA
ESEN, ÇAVUŞOĞLU VE KAYA’DAN  TERÖRE KINAMA
CHP İl Başkanı Semih Esen ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu Ankara’daki terör saldırısını kınadı.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt ​Çavuşoğlu, Ankara’daki patlamaya...
10 Ekim 2015 16:36
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP İl Başkanı Semih Esen ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu Ankara’daki terör saldırısını kınadı. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Adayı Mevlüt ​Çavuşoğlu, Ankara’daki patlamaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çavuşoğlu, “Öyle görülüyor ki bu saldırının amacı korkutmak değil, bir katliam yapmak. Umudumuz ve arzumuz en kısa sürede tüm yönleriyle bunun ortaya çıkması. Yapanlar kimse bunların da ortaya çıkması” dedi.

Ankara’da yaşanan, çok sayıda kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olan patlamaya ilişkin  açıklama yapan AK Parti Genel başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, iki bomba patlatıldığını ve gelen bilgilere göre 30 vatandaşın hayatını kaybettiğini bildirdi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Çavuşoğlu, “Öyle görülüyor ki bu saldırının amacı korkutmak değil, bir katliam yapmak. Aynı anda iki tane bomba patlatıldı ve kalabalığın olduğu yerde” ifadesini kullandı.

mevlüt çavuşoğlu

Patlamada çok sayıda kişinin de yaralandığını ifade eden Çavuşoğlu, saldırının hedefi orada katliam yapmaktan öte Türkiye’nin istikrarı, demokrasi ve önümüzdeki 1 Kasım seçimleri olduğunu vurguladı.

Saldırının kim ya da kimler tarafından ne amaçla gerçekleştirildiğine ilişkin ayrıntıların, titiz ve ayrıntılı bir incelemenin ardından tüm boyutlarıyla ortaya çıkarılacağını söyleyen Çavuşoğlu şunları söyledi: “Sayın Başbakanımızın başkanlığında, ilgili arkadaşlarımız zaten sizler de bildiriyorsunuz, toplantıya başladı. Olay yerinde incelemeler devam ediyor. Umudumuz ve arzumuz en kısa sürede tüm yönleriyle bunun ortaya çıkması. Yapanlar kimse bunların da ortaya çıkması. Ülkemiz bu tür badireleri de atlatır, sorumluları da ortaya çıkarır ve inşallah birlik, beraberlik içerisinde bunun üstesinden geliriz. Gerçekten çok üzüntülüyüz, çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti ve yaralılarımız var.”

CHP ANTALYA İL BAŞKANI SEMİH ESEN’İN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

Bugün Ankara’da yaşanan cumhuriyet tarihimizin en büyük kitlesel katliamı, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Ankara’da patlatılan bomba Türkiye’nin kalbine, kardeşliğine ve birliğine konmuştur.

chp-il-baskani-semih-esen-iktidarin-yolu-sandiga-sahip-cikmaktan-geciyor_8619_dhaphoto1

7 Haziran seçimleri sonrası yaratılan ve acze düşmüş hükümet tarafından da engellenemeyen kaos ortamında yaşanan bu korkunç saldırı AKP iktidarının sorumluluğunu arttırmıştır.

Halkımızı sükunet içinde, 1 Kasım seçimlerine demokrasi inancıyla hazırlanmaya davet ediyorum

Ankara’da yapılan alçak saldırıyı yapanları ve sebep olanları kınıyoruz. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet,yaralılara acil şifa diliyoruz.

Savaştan medet umanların değil barış isteyenlerin dediği olacak Türkiye barış ve huzurun ülkesi olacak.

 

1 Kasım’da halkın oylarıyla kurulacak CHP iktidarı ülkemize huzur ve barış getirecektir ve sorulmadık hesap kalmayacaktır.

 

“ALÇAKÇA, KALLEŞÇE SALDIRI”

MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya yaptığı yazılı açıklama ile Ankara’da meydana gelen saldırıyı kınadı. Başkan Kaya, yapılan hain saldırıların bir an önce ortaya çıkarılmasının da AKP Hükümetinin namus borcu olduğunu söyledi.

 

MHP Antalya İl Başkanı Ali Adnan Kaya 86 vatandaşın hayatını kaybettiği, 186 vatandaşın ise yaralandığı saldırılar ile ilgili olarak kınama mesajı yayınladı. Teröre taviz verenlerin bu gün yaşananlardan sorumlu olduğunu ifade eden Başkan Kaya “Teröristler, arkasında duran ve azmettiren güçler 20 Temmuz’da meydana gelen Suruç saldırısından sonra bu defa da maşaları vasıtasıyla Ankara’da sahneye çıkmışlardır. Ankara alçakça, kalleşçe, acımasızca kana bulanmıştır.Bu saldırı açıkça Türkiye’ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır.Hiç şüphesiz birlik ve beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimiz caniler tarafından hedef tahtasına koyulmuştur.Suruç’taki menfur saldırının bir benzerinin Ankara’da tekrarlanması, buna çanak tutulması, olası terörist provokasyonlarının ağırdan alınması yeni bir faciaya davetiye çıkarmıştır” dedi.

ALİ-ADNAN-KAYA

Yaşanan olayların sorumlusunun 13 yıllık iktidarı döneminde teröre taviz vermesi ile AKP olduğunu ifade eden ve olayların sorumsuzluk ve ihmalkarlık olarak değerlendirdiklerini  belirten MHP İl Başkanı Adnan Kaya ” Canlı bombalar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının bundan habersiz kalmaları bir başka sorgulanması, üzerine gidilmesi gereken sorumsuzluk ve ihmalkârlıktır.Maalesef vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği kalmamıştır.

AKP’nin terörle kurduğu taviz ve teslimiyet temelli ilişki ağı milletimizi can evinden vurmuş, kandan beslenenlere cesaret aşılamıştır.Türkiye AKP’nin teröre sempatik ve sıcak bakışının, dış politikadaki tarafgir ve gayri milli yaklaşımın bedelini ödemektedir” şeklinde konuştu.

 

Böylesi bir vahşetin kaynak ve dayanaklarını etraflıca değerlendirmek, Suruç’tan başlayarak Ankara’ya kadar iz sürerek Türkiye düşmanlarını deşifre etmek AKP’li seçim hükümetinin namus borcudur”diyen Başkan Kaya sözlerine şöyle devam etti  ” Partimiz büyükşehirlerimize yönelebilecek terör saldırılarının ikazını daha önce defalarca yapmıştır.Oslo’da PKK’nın ülkemizi baştan ayağa bombayla doldurduğunu itiraf eden AKP memurlarının, bunu ciddiye almayan ve gereğini yapmayan hükümetin akan kanda, alınan canlarda sorumluluk payının olduğu da unutulmamalıdır.Bu düşüncelerle, fikriyatı ve siyasi eğilimi ne olursa olsun, Ankara Tren Garı önünde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara ise şifalar diliyorum.

 

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa