Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ESNAF SESİNİ YÜKSELTTİ
ESNAF SESİNİ YÜKSELTTİ
Hakkari, Dağlıca, Iğdır ve ülke genelinde son zamanlarda artan terör olayları ve yaşanan gerilimler esnaf teşkilatının tepe noktası TESK’i birlik beraberlik için harekete geçirdi. 2 MİLYON İŞYERİNE ‘HEPİMİZ KARDEŞİZ ÇIKARMASI’...
9 Eylül 2015 17:16
Font1 Font2 Font3 Font4

Hakkari, Dağlıca, Iğdır ve ülke genelinde son zamanlarda artan terör olayları ve yaşanan gerilimler esnaf teşkilatının tepe noktası TESK’i birlik beraberlik için harekete geçirdi.

2 MİLYON İŞYERİNE ‘HEPİMİZ KARDEŞİZ ÇIKARMASI’

Ülke genelinde yaşanan terör olaylarında birlik ve beraberliğimizin zarar görmemesi için 2 milyonu aşkın berber, bakkal, kasap, manav, taksi, dolmuş, halk otobüsü, servis aracı olmak üzere 494 meslek dalının yürütüldüğü işyerlerine‘HEPİMİZ KARDEŞİZ’ afişi asılacağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İçimizi yakan ve toplum olarak bizi hüzne boğan bu olaylar mutlaka son bulmalıdır” dedi.

-‘BİZİM BİN YILI AŞKIN KARDEŞLİĞİMİZ VAR’

1360

Millet olarak büyük acı yaşadığımızı ve onlarca vatan evladını şehit verdiğimizi yaptığı yazılı açıklamada dile getiren Palandöken, “Hain pusular, mayınlar ve çatışmalarla sadece canlarımızı değil, kardeşliğimizi, birliğimizi ve geleceğe dair umutlarımızı da kurban vermemeliyiz. Çünkü biz hepimiz kardeşiz. Bu birlikteliğe ve kardeşliğimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Yaşanan acılar karşısında öfkemize yenik düşüp kardeşliğimize zarar vermeyelim. Otobüsleri taşlayarak, dükkanların camlarını kırarak bir yere varamayız. Her şeye rağmen ahilikten ve kardeşliğimizden gelen sükûnetimizi, itidalimizi koruyarak vatanımıza sahip çıkmalıyız. Çünkü bizim bin yılı aşkın bir kardeşliğimiz var. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” diye konuştu.



YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa