Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Esnafımızın yanındayız
Esnafımızın yanındayız
Esnafımızın yanındayız Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Aksu Kemerağzı Taksiciler Derneği Başkanı İzzet Ardıç’ın düzenlediği kahvaltıda “Bizim dünya görüşümüz, hayata bakış açımız esnafımızdan yanadır. Uluslararası taksi tekellerine karşı taksici esnafımızdan,...
27 Mart 2019 16:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Esnafımızın yanındayız

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Aksu Kemerağzı Taksiciler Derneği Başkanı İzzet Ardıç’ın düzenlediği kahvaltıda “Bizim dünya görüşümüz, hayata bakış açımız esnafımızdan yanadır. Uluslararası taksi tekellerine karşı taksici esnafımızdan, AVM’lere karşı bakkalımızdan, pazarcımızdan yanadır” diye konuştu.

Belediye Başkanı Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek ve Aksu Belediye Başkan adayı Durmuş Ali Arslan’la birlikte Aksu Kemerağzı Taksiciler Derneği Başkanı İzzet Ardıç’ın, Lara Turizm Yolu’nda bulunan Kemerağzı Taksi Durağında düzenlendiği kahvaltıya katıldı. Bölgede taksicilik yapan çok sayıda esnafın da katıldığı kahvaltıda İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ve Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan da yer aldı.

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, Muratpaşa’da bütün insanları birleştirmek, komşusu açken tok yatmamak, yaratılanı yaradan da ötürü sevmek ve hizmetleri adil bir şekilde dağıtmak üzerine kurulu bir belediyecilik düzeni bulunduğunu söyledi.  Muratpaşa’da bu sistemi Turunç Masa aracılığıyla sağladıklarını belirten Başkan Uysal, “Bir tek telefon ve nüfus cüzdanı. Muratpaşa’da tek torpil, nüfus cüzdanı” dedi.

Muratpaşa’da bu yerel seçim döneminde taksicilerden durak harici bekleme noktaları için alınan işgaliye ücretinin suistimal edildiğini belirterek konuşmasına sürdüren Başkan Uysal, “Bizden önceki dönemde, bir Sayıştay raporuna bağlı olarak alınmaya başlanan bir ücret. Baktık ki, suiistimal ediliyor, riskse risk, sıkıntıysa sıkıntı Nisan ayında, kaldırılması için gerekli hazırlığı yaptık ve görüşülmek üzere meclis gündemine aldık” diye konuştu.

Söz konusu ücretin seçim öncesi gündeme getirilmesinde bir samimiyetsizlik bulunduğunu belirten Başkan Uysal, “Hem uluslararası taksi tekelleriyle anlaşmalar imzalayacaksın hem de bu ücretten bahsedeceksin.  Esnafımız oy verse de vermese de, bizim dünya görüşümüz, hayata bakış açımız esnafımızdan yanadır. Uluslararası taksi tekellerine karşı taksici esnafımızdan, AVM’lere karşı bakkalımızdan, pazarcımızdan yanadır” diye konuştu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa