Kapat
ESNAFIN SEÇİM HEYECANI BAŞLADI
ESNAFIN SEÇİM HEYECANI BAŞLADI
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine (AESOB) Bağlı 76 odada genel kurullar başladı Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı 76 odada genel kurullar yapılmaya başlandı. 4 yılda bir gerçekleştirilen...
6 Ocak 2014 17:20
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine (AESOB) Bağlı 76 odada genel kurullar başladı

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ne bağlı 76 odada genel kurullar yapılmaya başlandı. 4 yılda bir gerçekleştirilen ve üyelerin oylarıyla oda başkanlarının belirlendiği seçimler 3 ay boyunca devam edecek. Yapılacak olan seçimler sonucunda 2018 yılına kadar odaları yönetecek olan başkan ve yönetim kurulları belirlenecek. AESOB’a bağlı odalar arasındaki ilk seçim Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası’yla başladı.

Manavgat Şoförler ve Nakliyeciler Odası’nın yeni Başkanı Mahmut Şafak oldu

Manavgat Delta Düğün salonunda gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Muammer Ünal’a karşı yarışan Mahmut Şafak 858 oy alarak odanın yeni başkanı seçildi. Genel Kurula Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ile birlikte pek çok oda başkanı ve şoför esnafı katıldı. Başkan Sevimçok’un divan başkanlığını yaptığı genel kurulda 1582 oy kullanıldı. Genel Kurul sonrasında mevcut başkan Muammer Ünal 712 oy alırken, Mahmut Şafak ise 858 oy alarak odanın yeni başkanı seçildi. Mahmut Şafağın yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Galip Özden, Erdoğan Yıldız, Emin Kaya, Ali Torun, Halis Yapır, Hasan Deveci, Osman Tüter, Ahmet Kök, İdris Karamancı ve Osman Öztürk.

Mustafa Şahin dualarla yeniden başkan

Gazipaşa Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda yapılan seçimlerde ise tek aday olarak seçime giren mevcut başkan Mustafa Şahin 251 üyenin oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Kongrede ayrıca Gazipaşa Şoförler ve Otomobilciler Odası olan odanın ismi de Bakanlık onayı ile Gazipaşa Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası olarak değiştirilerek oy birliğiyle onaylandı. Divan Başkanlığını AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’un yaptığı genel kurulun dualarla yapılan açılışında mevcut oda başkanı Mustafa Şahin, kanun dışı hiçbir işinin olmadığını ve sadece hizmet etmek için burada olduğunu ifade ederek üyelerinden haklarını helal etmelerini istedi. Mustafa Şahin’in yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Hasan Tuncel, Muhsin Yaman, Halil Koç, Mehmet Kılınç, Erbay Çağlar ve Ahmet Tekin.

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın Seçimlerini ise Mustafa Köse Kazandı

Gazipaşa Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın yapılan Genel Kurulu’nda ise mevcut başkan Hasan Ali Sönmez, başkanlığı Mustafa Köse’ye devretti. İki listenin yarıştığı seçimlerde üyelerden aldığı oy çoğunluğuyla 2018 yılına kadar odanın yeni başkanı Mustafa Köse oldu. Genel Kurula AESOB Başkan Yardımcısı Adlıhan Dere ve Denetim Kurlu Başkanı Musa Kazım Buhurcu’nun yanı sıra siyasi partilerin ilçe başkanları ve esnaflar katıldı. Odaya kayıtlı 964 üyenin oy kullandığı Genel Kurulda 510 oy alan Mustafa Köse Odanın yeni başkanı oldu. Eski Başkan Hasan Ali Sönmez ise 446 oyda kaldı. Mustafa Köse’nin yönetim kurulu şu isimlerde oluşuyor: Levent Sobacı, Muzaffer Kaplan, Bahtiyar Aslan, Kadir Özgün, Serkan Özkurt, Ümmü Şanlı, Ramazan Bucak ve Hasan Özgenç

 

Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan güven tazeledi

 

Manavgat Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde yapılan ve Divan Başkanlığını AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’un yaptığı Genel Kurulda, mevcut başkan Sami Dursun Doğan ile birlikte Adem Şen ve odanın eski genel sekreteri Alparslan Karagöz başkanlık için yarıştı. 476 oy alan mevcut başkan Sami Dursun Doğan seçimi yeniden kazanırken, Adem Şen 336, Alparslan Karagöz ise 476 oy aldı. Sami Dursun Doğan’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ali Sarıkaya, Ramazan Kaya, Mustafa Güzel, Mehmet Erdoğan, Nevzat Soydan, Adem Uslu, Orhan Arslan ve Ramazan Erdem.

 

Manavgat Servisçiler Odası tek liste ile seçime girdi

 

Divan Başkanlığını AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’un yaptığı genel kurulda tek liste ile seçime giden mevcut başkan Mahir Çınar üyelerinin tamamının oyunu alarak güven tazeledi. MATSO Otogar Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Genel Kurula çok sayıda siyasetçi ve oda başkanı ile servisçi esnafı katıldı. Mahir Çınar’ın yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Hasan Özçelik, Alaadin Akça, Ali öz, Hasan Hüseyin Demir, Selçuk Erdem ve Mustafa Aydın.

 

 

 

 

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa