Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ESTETİK ÇÖZÜMLER
ESTETİK ÇÖZÜMLER
Doğası gereği ve birçok çevresel faktörle birlikte yaşlanan, yıpranan, elastikiyetini ve nemini kaybeden cildin zamana karşı durabilmesi için çeşitli önlemler alınabilir. Sağlıklı ve genç görünmenin en önemli ayağını vitaminler ve...
18 Kasım 2015 13:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Doğası gereği ve birçok çevresel faktörle birlikte yaşlanan, yıpranan, elastikiyetini ve nemini kaybeden cildin zamana karşı durabilmesi için çeşitli önlemler alınabilir.

Sağlıklı ve genç görünmenin en önemli ayağını vitaminler ve stressiz bir yaşam oluşturur. Sebze ve meyvelerdeki özellikle c vitamini cilde parlaklık ve sağlıklı bir görüntü kazandırır. Cildin başlıca ihtiyacı olan nem, bol su içilerek ve cilt tipine uygun günlük nemlendirici kullanılarak sağlanabilir.

Sigara ve alkol tüketimi, aşırı güneşlenme, ani kilo alıp verme, kronik stres, gerginlik ve öfke direk olarak cildin yapısında elastikiyet kaybı, solgunluk gibi olumsuz etkiler bırakır. Makyajdan sonra cilt temizliğine de önem verilmelidir. Makyaj da cildi yoran ve yıpratan faktörlerden biridir. Ancak tüm aldığınız önlemlerin işe yaraması içingülümsemeyi ve kahkayı hayatınızdan eksik etmemeniz gerekir.

cilt-gerdirme

Bu şartlara uyamadığınız durumda ise yıpranmış bir cildin yenilenmesi için son teknojilerin kullanıldığı kesisiz, acısız ve kısa sürelerde şahane sonuçlar alabileceğiniz estetik çözümlerinden yararlanabilirsiniz.

Göz çevresi için botoks ve kollajen enjeksiyonu, Göz kapağı düşüklüğü için ise ameliyat veya lazer ile göz kapağı estetiği uygulanabilir. Dudak çevresinde ki kırışıklıklar için yine kollajen enjeksiyonu çok başarılıdır ve buruşuk dudaklar için 1 ya da 2 uygulamayla sorun düzeltilir. Yanak sarkması için ultrasonik yüz germe ve yanak askısı ile lazer lipoliz bu bölgelerde çok etkilidir.

Solgunluk , renk bozukluğu ve yaşlılık lekeleri içinse; Deri yüzeyine ve cildin derinliklerine etkisi olan peeling krem ve serumların kombine kullanımlarını önerebilirim. Bununla beraber PRP ve yeşil lazerlerle bu sorun çözülebilir.

El kırışıklıkları ,yaşı ele veren ilk yerdir diyebiliriz. Elde kollajen, kök hücre enjeksiyonu, el peeling kremleri ve soymayan lazerlerin kombine kullanımı oldukça işe yaramaktadır.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa