Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
EXPO 2016’ya bir ağaç da Gülsin Onay’dan
EXPO 2016’ya bir ağaç da Gülsin Onay’dan
Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, EXPO 2016 Antalya Sergi alanına ağaç dikti. Proje için “muhteşem” yorumunda bulunan sanatçı, kendi adına diktiği ağaca sarılarak poz verdi. Bugüne kadar 5 kıtada 70...
1 Aralık 2015 18:47
Font1 Font2 Font3 Font4

Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, EXPO 2016 Antalya Sergi alanına ağaç dikti. Proje için “muhteşem” yorumunda bulunan sanatçı, kendi adına diktiği ağaca sarılarak poz verdi.

Bugüne kadar 5 kıtada 70 ülkede konser veren Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, 16. Uluslararası Piyano Festivali için geldiği Antalya’da EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nı ziyaret etti. Proje ve alan hakkında bilgi alan Onay, dünyanın pek çok ülkesine gittiğini ancak bu boyutlarda bir alan ve bu boyutta bir yatırım görmediğini söyledi.

Projede yer alan ana salonu 5 bin kişilik Kongre Merkezi içerisinde orkestra çukuru bulunduğunu ve 5 bin kişi kapasiteli büyük amfi tiyatronun da konserler için kullanılacağını öğrenen Onay, bu sahnelerle yakından ilgilendi ve beğenisini dile getirdi.

GÜLSİN-ONAY-(3)

Proje için “muhteşem” yorumunda bulunan Onay, ülke bahçelerinin bulunduğu alana kendisi adına jakaranda (jacaranda mimosifolia) ağacı dikti. Ağaca isim etiketini bağlayan sanatçı, daha sonra toprak atıp can suyu verdi.

Yeşili ve doğayı çok sevdiğini söyleyen ünlü piyanist, ağacına sarılarak fotoğraf çektirdi.

GÜLSİN-ONAY-(4)YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa