Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
EXPO’YA YENİ ATAMA
EXPO’YA YENİ ATAMA
Türkiye’nin ilk EXPO’sunu koordine edip, yürütecek olan EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Genel Sekreterliği’ne Kazım Aydın atandı. Aydın, EXPO 2016 Antalya’yı 23 Nisan 2016 tarihinde sorunsuz bir şekilde ziyarete açmayı hedeflediklerini...
12 Aralık 2015 15:51
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’nin ilk EXPO’sunu koordine edip, yürütecek olan EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Genel Sekreterliği’ne Kazım Aydın atandı. Aydın, EXPO 2016 Antalya’yı 23 Nisan 2016 tarihinde sorunsuz bir şekilde ziyarete açmayı hedeflediklerini söyledi.

Antalya’nın 2016’da ev sahipliği yapacağı EXPO 2016 Antalya için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edilen kanun kapsamında oluşturulan EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Genel Sekreterlik görevine atanan Kazım Aydın, bugün görevine başladı. Genel Sekreter Vekili Faik Akturan ve Genel Sekreter Yardımcıları tarafından Aksu İlçesi’ndeki sergi alanında karşılanan Aydın, proje ile ilgili brifing aldı.

Kazım-Aydın-Expo-Genel-Sekreteri

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Aydın, EXPO’nun Türkiye’nin en önemli projesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“EXPO 2016 dünya çapında ses getirecek Türkiye’nin en önemli projesi. Bugün itibariyle çalışmalar büyük oranda tamamlanmış durumda. Bu itibarla 23 Nisan 2016 tarihinde ziyarete açılması için çalışmaları gözden geçirip, iş programını hızlandıracağız”.

EXPO Genel Sekreteri Aydın, brifingin ardından sergi alanındaki çalışmaları yerinde inceledi.

GENEL-SEKRETER-AYDIN-(3)

SUİÇMEZ BAŞARI DİLEDİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda İnşaat Dairesi Başkanı iken 22 Ocak 2015 tarihinde EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği görevine atanan ve bu görevi yürüten Haşmet Suiçmez şu açıklamayı yaptı;

“Aslolan bu büyük projenin sağlıkla ve selametle tamamlanmasıdır. Bu doğrultuda Kazım Bey’e görevinde başarılar diliyorum”.

KAZIM AYDIN KİMDİR ?

1964 Malatya Akçadağ doğumlu olan Aydın, 1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümünden mezun oldu. 1988 yılında Erzurum Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliğinde göreve başladı. Malatya, Kayseri Bölge Birliklerinde çeşitli kademelerde görev yaptı. Aydın 25 Ocak 2011 tarihli yönetim kurulu kararı ile Teknik İşler Daire Başkanlığı görevine atandı ve geçen yıl emekli oldu. Bir yıldan bu yana özel sektörde görev yapan Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in atamasıyla EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri oldu. Evli ve iki çocuk babası Aydın, İngilizce biliyor.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa