Kapat
“EYALET İSTİYORLAR”
“EYALET İSTİYORLAR”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın, “Bu yasa (bütünşehir yasası) seçim kazanmaya yönelik bir yasadır. Kırsal kesimde Ak Parti’nin oylarının daha yüksek olması beklentisiyle çıkarılmıştır” dedi. Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) tarafından...
26 Şubat 2014 10:42
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın, “Bu yasa (bütünşehir yasası) seçim kazanmaya yönelik bir yasadır. Kırsal kesimde Ak Parti’nin oylarının daha yüksek olması beklentisiyle çıkarılmıştır” dedi.

Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) tarafından Ramada Otel’de “Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Mustafa Akaydın, yeni çıkarılan bütünşehir yasasının kritik bir konu olduğunu söyledi. Bütünşehir yasasının siyasi bir yasa olduğunu belirten Akaydın, “Bu yasa (bütünşehir yasası) seçim kazanmaya yönelik bir yasadır. Kırsal kesimde Ak Parti’nin oylarının daha yüksek olması beklentisiyle çıkarılmıştır. Türkiye eyaletlere bölünmek istenmektedir. Bunların yansımalarını bu seçimlerden sonra göreceğiz” diye konuştu.

Bütünşehir yasası ile köydeki yaşam kalitesini belediyelere yükleyerek devlet sorumluluklarının azaltıldığını dile getiren Akaydın, bütünşehir yasası ile köylünün artık mahalleli olacağını, ancak köylünün tarım uygulamalarında zorluklarla karşılaşacağını kaydetti. Köylünün emlak beyanı vereceğini de dikkati çeken Akaydın, “Köylü artık suyuna para ödeyecek. Hatta artezyen olarak aldığı suya bile para ödeyecek. Bunu yakında çıkacak yeni yasa ile göreceğiz” dedi.

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Okan Keşci ise Antalya’nın gündeminde yerel seçimler olduğunu belirterek, “Hak ve hukukun ön planda tutulacağı, saygı sevgi ve hoşgörü çerçevesinde temiz siyaset ilkelerine yakışacak bir seçim süreci geçirmesini temenni ederiz” diye konuştu.

SANDIKTA İSMİNİZ VAR MI? BURADAN SORGULAYABİLİRSİNİZYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa