Kapat
FESTİVAL ESNAFINA DESTEK SÖZÜ
FESTİVAL ESNAFINA DESTEK SÖZÜ
Festival Çarşısı esnafıyla bir araya gelerek ihalesi yapılan yeni çarşı projesini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Size verdiğim sözü yerine getirmenin huzuru yaşıyorum. İçiniz rahat olsun. Burada...
9 Mart 2014 21:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Festival Çarşısı esnafıyla bir araya gelerek ihalesi yapılan yeni çarşı projesini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Size verdiğim sözü yerine getirmenin huzuru yaşıyorum. İçiniz rahat olsun. Burada sahip olduğunuz bütün haklar korunacak” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, CHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Ümit Uysal ile birlikte Festival Çarşısı’nı ziyaret etti. Çarşı esnafı tarafından coşkuyla karşılanan Akaydın, ihalesi yapılan yeni çarşı projesini anlattı. Sözünü tutmuş bir belediye başkanı olmanın huzurunu yaşadığını ifade eden Akaydın, “Çok gururluyum. Size verdiğim sözü yerine getiriyorum. 5 yıl boyunca sizlerle sık sık görüştük. Mülkiyet sorunlarının çözümünden kaynaklı elde olmayan nedenlerle proje biraz gecikti. Fikirlerinizi sorarak, size danışarak bir proje geliştirdik. Projenin ihalesi bitti, sözleşmesi de imzalandı. Artık gün sayıyor” dedi.

festival-çarşısı-ziyareti-(4)

HEPİNİZE HAYIRLI OLSUN

Mevcut Festival Çarşısı alanının yıkılacağını ve yerine çok güzel bir festival çarşısı ve ticari merkez yapılacağını anlatan Akaydın şu bilgeleri verdi: “Size yakışır,  turistleri cezp edebilecek bir merkez olacak. Bu merkezde şu anda işgal ettiğiniz alandan daha fazla örtülü alan olacak. Yaklaşık 8 bin metrekare sadece esnafa ait örtülü alan var. Bir o kadar da üst katlarda belediyeye ait alanlar olacak. Altında 126 araç kapasiteli otopark olacak. Zemin ve birinci katlar sizlere hitap edecek. Üst katlarda da buranın cazibesini artıracak belediyemizin eğitim, spor, ASMEK gibi tesisleri yer alacak. Hepinize hayırlı olsun.”

HAKLARINIZ KORUNACAK

“İçiniz rahat olsun” diyen Akaydın şöyle devam etti: “Bazı politikacı arkadaşlar gelip kafanızı karıştırmışlar. Boş vaatlere kanmayın. Kafanız karışmasın. Endişe edecek bir durum yok. Aspendos Festival Çarşısı ve Kültür Merkezi 2 yıl sürecek bir proje. 1 yıl içinde size ait bölümleri bitireceğiz ve size teslim edeceğiz. Burada sahip olduğunuz bütün haklar korunacak. Bunları korumak için bir takım formüller geliştireceğiz. Sizden isteğimiz bir önce burayı boşaltın ki projeye başlayabilelim. Projeye ne kadar çabuk başlarsak o kadar çabuk biter. Yeni çarşınıza o kadar çabuk kavuşursunuz.”

ESNAFTAN AKAYDIN’A TEŞEKKÜR

Festival Halk Pazarı Esnafları Dayanışma Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı İsmail Özdemir, esnafa verdiği sözü tutan Başkan Akaydın’a modern yeni çarşı projesi nedeniyle teşekkür ederek, çiçek sundu. Festival Çarşısı esnafı da Akaydın’a gönülden teşekkürlerini iletti. Festival Halk Pazarı Esnafları Dayanışma Yaşatma ve Koruma Derneği eski başkanlarından Ömer Karaman da Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir resmi evrağında karşılığı olmayan bir çarşıyı resmi olarak bir statüye kavuşturduğu için Başkan Akaydın’a ne kadar teşekkür etseler az olduğunu ifade etti.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa