Kapat
FEZLEKELER MECLİSTE
FEZLEKELER MECLİSTE
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul merkezli operasyonun  ardından görevinden istifa eden dört bakanın fezlekesinin Adalet Bakanlığı’na  geldiğini ve fezlekelerin incelendiğini belirtti. TBMM Adalet Komisyonu’nda HSYK’nın yapısına ilişkinkanun teklifinin  görüşmelerine katılan Bozdağ, verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Bozdağ, eleştirilen...
10 Ocak 2014 19:26
Font1 Font2 Font3 Font4

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul merkezli operasyonun  ardından görevinden istifa eden dört bakanın fezlekesinin Adalet Bakanlığı’na  geldiğini ve fezlekelerin incelendiğini belirtti.

TBMM Adalet Komisyonu’nda HSYK’nın yapısına ilişkinkanun teklifinin  görüşmelerine katılan Bozdağ, verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Bozdağ, eleştirilen bütün konuları dikkate alan, herkesin üzerinde mutabık  kalacağı Anayasa değişikliğinin hayata geçirilebileceğini belirtti.
Her gün manşetlerde olan ve bu kadar çok tartışılan yargıyla  Türkiye’nin yoluna devam etmesinin fayda sağlamadığını dile getiren Bozdağ,  döneme göre başka ideolojilerin yargıda etkin olduğuna dikkati çekti. Hiçbir  mensubiyetin yargının üzerinde hükümran olmaması gerektiğini vurgulayan Bozdağ,  böyle bir yapının kurulması gerektiğini kaydetti.
Bozdağ, uzlaşma çağrısının komisyonda görüşülen HSYK’nın yapısına  ilişkin kanun teklifiyle ilgili olmadığını belirterek, yasa teklifiyle ilgili  sürecin ayrı olduğunu söyledi. Anayasa değişikliğinde partilerin uzlaşı ortaya  koyması halinde eleştirileri ortadan kaldıracak düzenleme yapılabileceğiniifade  etti.
Yanlış yaptıkları bir durum olması halinde bunu kabul ettiklerini dile  getiren Bozdağ, “Yargıhukukun emrinde olsun. Yargının bağımsızlığı ve  tarafsızlığı çerçevesinde yapılması gereken en doğruyu uzlaşarak beraber  yapabiliriz. Umarım bu tartışmalar, yargı konusunda ortak adım atılmasına imkan  verir” diye konuştu. YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa