Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Flamenko ile Zeybek buluşması
Flamenko ile Zeybek buluşması
Dr. İlhami Tankut Ortaokulu’nun 3 öğretmeni ile 4 öğrencisi AB destekli Comenıus Projesi kapsamında İspanya’yı ziyaret etti. Renkli görüntülere sahne olan ziyarete; Türk Zeybeği ile İspanyol Flamenkosu’nun buluşması damga vurdu....
3 Nisan 2014 10:21
Font1 Font2 Font3 Font4

Dr. İlhami Tankut Ortaokulu’nun 3 öğretmeni ile 4 öğrencisi AB destekli Comenıus Projesi kapsamında İspanya’yı ziyaret etti. Renkli görüntülere sahne olan ziyarete; Türk Zeybeği ile İspanyol Flamenkosu’nun buluşması damga vurdu.

 

Avrupa Birliği’nin desteği ile yapılan Comenıus Çok Taraflı Okul Ortaklıkları Projesi’ne;  Muratpaşa Dr. İlhami Tankut Ortaokulu’nun öğrencileri ve öğretmenleri de dahil oldu. Polonya, Norveç, İtalya,  İspanya, İzlanda, Yunanistan ve Almanya’dan okulların katıldığı proje ’From Past Hand In Hand”(Geçmişten Geleceğe El Ele) başlığını taşıyor.  Proje kapsamındaki öğrenciler konuk oldukları ülkelerdeki kaybolan mesleklerle ilgili ziyaretlerin yanı sıra tarihi ve turistik yerleri de gezme fırsatı buluyor

4-ilhami-tankut-okulu,ispanya

KÜLTÜR ALIŞVERİŞİ

Bu kapsamda Dr. İlhami Tankut Ortaokulu ilk gezisini İspanya’ya gerçekleştirdi. Okulda üstün başarı gösterdikleri için kafileye seçilen öğrenciler Ulaş Gülcü, Eren Şahin, Mert Çeker ve Yaşar Can, Okul Müdürü Fatin İltar, Müdür Yardımcısı Armağan Dilek ve İngilizce Öğretmeni Birgül Yücel Sarıpınar ile birlikte; İspanya’nın Granada kenti Purullena ilçesine gittiler IES Ribera del Fardes Okulu öğrencileri ile buluşan Antalyalı öğrenci ve öğretmenler, İspanya kültürünü tanırken Türk kültürünü tanıttılar.

 3- İlhami-tankut-ortaokulu-ispanya

DOLU DOLU PROGRAM

5 gün süren ziyaret kapsamında ev sahibi İspanyol okulunun öğrencileri ve öğretmenleri  ile tanışan Antalyalı 4 öğrenci ve 3 öğretmen, burada belediye başkanını da ziyaret ettiler. İlçede radyo programına da konuk olan öğrenciler bölgedeki en önemli tarihi eserlerden olan El-Hamra Sarayı’nı gezmeyi de ihmal etmedi.

5-İlhami-tankut-ortaokulu-ispanyaDSC08801

İspanyol kültürüne özgü boğa güreşi alanlarını da ziyaret edip boğa yetiştiriciliği konusunda bilgi alan Antalya heyeti, ardından bölgedeki geleneksel bir fırında ekmek pişirdiler.

 DSC08901DSC08894

“HEY GİDİNİN EFESİ”

Dr. İlhami Tankut İlköğretim Okulu’nun 4 öğrencisi ve 3 öğretmenin İspanya Purullena ziyaretinin en renkli geçen kısmı ise Zeybek ile Flamenko’nun buluştuğu parti oldu. IES Ribera del Fardes Okulu öğrencileri Flamenko gösterisi sergilerken, Türk öğrenciler de Zeybek oyunları ile göz doldurdu. Birlikte fotoğraf çektiren Flamenko dans kostümlü İspanyol öğrenciler ve Zeybek kostümü  giyen Türk öğrenciler, Türk İspanyol kültür buluşmasının özeti niteliğindeydi.  

DSC08913

 

 

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa