Kapat
GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSTİFA ETTİ
GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İSTİFA ETTİ
CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Kurnaz ve ekibinin Genel Merkezi tarafından görevden alınması üzerine, CHP Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanı Akbulut istifa etti.   ANTALYA’DA istifalarla gündeme oturan Cumhuriyet Halk...
21 Şubat 2014 15:20
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Kurnaz ve ekibinin Genel Merkezi tarafından görevden alınması üzerine, CHP Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanı Akbulut istifa etti.

 

ANTALYA’DA istifalarla gündeme oturan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) sular durulmuyor. CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurnaz ve 21 kişilik ekibinin CHP Genel Merkezi tarafından görevden alınması üzerine, CHP Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Anıl Akbulut partisinden istifa etti. İstifa haberini bir basın bildirisi ile kamuoyuna duyuran Akbulut, “Seçime 40 gün kala gençliğe vurulan bu darbe hepimizi derinden yaraladı” diye konuştu.

GENÇLİKTEN KORKMASALARDI

Kendini Cumhuriyet Halk Partisi’ne adayan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için gecesini gündüzüne katan gençlerin görevden alındığını belirten Anıl Akbulut, “Gençliğin görevden alınmasını talep eden ve etkisi olanlar CHP’nin kadrolarında görev yapan büyüklerimizdir. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi biz gençlere emanet etti. Bizim etkisiz kalmamızı isteyen büyüklerimiz gençlikten korkmasalardı, bugün açıklama yapmak yerine; iktidar yolunda partimizin kadrolarını gençleştirme mücadelesi verecektik” dedi.

İLKELİ SİYASETE YER YOK

Türkiye genelinde ve Antalya’da ilkeli ve dürüst siyaset yürüten gençlerin CHP kadrolarında yer alamadığını kaydeden Anıl Akbulut, “Bizlere baktığınız zaman Atatürk devrimcilerini görürsünüz. Türkiye’yi çağdaş bir toplum haline getirmek için yasa yapanları, ilke ortaya koyanları, kadın-erkek eşitliğini gerçekleştirenleri görürsünüz. Biz öyle şanlı bir neslin evlatlarıyız ki bizlere baktığınızda Sevr anlaşmasını imzalayanları değil, onu yırtıp atanları Lozan’ı yapanları görürsünüz” diye konuştu.

MÜCADELE DEVAM EDECEK

CHP’de görevden alınan gençliğin koltuk sevdası ya da şahsi menfaatleri için  değil halkı iktidara taşımak için görev yaptığını belirten Anıl Akbulut, “Yanlışlarla içine girdiğimiz seçim sürecinde, oynanan oyunlarda daha fazla rol almamak için CHP Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden istifa ettiğimi bildiriyorum.  Bizim içe dönük mücadelelerle uğraşacak boş zamanımız yok. Görevi devralan ve alacak olan arkadaşlarıma bu onurlu mücadelelerinde başarılar diliyorum. Mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa