Kapat
GÖKÇEN ENÇ, BAŞBAKAN’I KIZDIRDI
GÖKÇEN ENÇ, BAŞBAKAN’I KIZDIRDI
Başbakan, Afyon kampında, “Köşk’e çıkarsanız parti zayıflar” diye konuşan Antalya milletvekili Özdoğan’a sert tepki gösterdi. AKP’nin Afyon’da hafta sonu boyunca süren istişare kampında Başbakan Erdoğan’ı şaşırtan bir çıkış yaşandı. Kapalı...
13 Mayıs 2014 10:41
Font1 Font2 Font3 Font4
Başbakan, Afyon kampında, “Köşk’e çıkarsanız parti zayıflar” diye konuşan Antalya milletvekili Özdoğan’a sert tepki gösterdi.
AKP’nin Afyon’da hafta sonu boyunca süren istişare kampında Başbakan Erdoğan’ı şaşırtan bir çıkış yaşandı. Kapalı toplantıda Başbakan Erdoğan’a “Çankaya Köşkü’ne çıkmanızı istemiyorum. Başbakan olarak kalmalısınız” diyen Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Erdoğan’ı kızdırdı. Erdoğan’ın Enç’e yanıtı, “Bu üslubu bir AK Partili vekile yakıştıramadım” oldu. Erdoğan’a göre, AKP’nin yükselen bir trendi var” oldu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda son kararını açıklamaya hazırlanan Erdoğan’a diğer birçok milletvekilinin aksine kadın bir milletvekilinden “cesur bir çıkış” geldi. Başbakan Erdoğan’ın yüzüne karşı itirazını dillendiren Enç’e diğer milletvekilleri homurdanmaya başlayınca AKP’li kadın milletvekili onlara da dönerek “Bu benim düşüncem, saygı duyun arkadaşlar” diye seslendi.

Afyon kampının ikinci gününde toplam 32 milletvekili söz alarak soru sordu. Antalya Milletvekili Enç de, Köşk seçimine ilişkin Erdoğan’a şöyle seslendi: “Parti, sizin sayenizde bu kadar güçlü. Başbakan olarak çok başarılısınız. Köşk’e çıkmamalısınız. Turgut Özel güçlü bir Cumhurbaşkanı idi, yerine başbakanlığa gelen Yıldırım Akbulut ise pasifti.”

Emanetçi başbakan formülüne karşı çıkan Enç’in verdiği Özal-Akbulut örneğini beğenmeyen Erdoğan’ın “Bu üslubu bir AK Partili milletvekiline yakıştıramadım. Nasıl bizi ANAP örneğiyle, Özal dönemiyle karşılaştırırsın. Özal yüzde 35’le geldi, yüzde 21’lere kadar indi. Biz ise yüzde 34 ile geldik, yüzde 47-49 ve 45.5 aldık. AK Parti’nin yükselen bir trendi var” şeklinde yanıt vermesi, Erdoğan’ın Köşk adaylığını kafasında netleştirdiği yorumuna neden oldu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa