Kapat
GÖKYÜZÜNDE ŞENLİK VAR
GÖKYÜZÜNDE ŞENLİK VAR
2012 yılında Antalya’da düzenlenmeye başlanan THK-Corendon jet motorlu model uçak festivalinin üçüncüsü için geri sayım başladı.   Türk Hava Kurumu – Corendon Havayolları işbirliğinde yapılacak olan Uluslararası Jet Model Festivali,...
2 Mayıs 2014 10:01
Font1 Font2 Font3 Font4

2012 yılında Antalya’da düzenlenmeye başlanan THK-Corendon jet motorlu model uçak festivalinin üçüncüsü için geri sayım başladı.

 

Türk Hava Kurumu – Corendon Havayolları işbirliğinde yapılacak olan Uluslararası Jet Model Festivali, 18 Mayıs 2014 Pazar günü Antalya Karain Havaalanında bir kez daha sportif havacılığın en keyifli unsurlarını halkın beğenisine sunacak. THK-Corendon JetFest için Antalya’ya gelen yerli ve yabancı 40 jet motorlu model uçak pilotu halka açık etkinlikte tüm hünerlerini sergileyecek. Şovlarda kullanılan 300 km\s sürate ulaşabilen jet motorlu modeller, kerosen yakıtlı türbin motorlar kullanıyor ve radyo kontrolü ile komuta ediliyor.

 1-THK_8976

Birbirinden Heyecanlı Şovlar Jetfest’te

Gökyüzünde farklı hava araçlarının ve paraşütçülerin heyecan ve adrenalin dolu akrobasi oyunlarıyla gökyüzünün ihtişamını izleyicilerin beğenisine sunacakları etkinlik kapsamında birçok havacılık şovu gerçekleştirilecek. Jet model uçaklarının şovlarının yanı sıra balon, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait Solo Türk uçağının kopyası olan model uçağın şovu, mikro light, paraglider, mosquito, paraşüt ve wingsuit atlayışı gibi nefes kesen birçok gösteri gerçekleştirilecek.

4-THK_9091

Sportif havacılık faaliyetlerinin herkes için ulaşılabilir ve izlenebilir olması gerektiğine inanarak bu etkinliğe imza atan THK ve Corendon Airlinesyetkilileri, 7’den 77’ye herkesi 18 Mayıs Pazar günü, saat 12:00’de Antalya Karain Havaalanına davet ediyor. Etkinlik için gün boyu şehrin belirli noktalarından ücretsiz servisler kaldırılacak

3-THK-Corendon Jetfest

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa