Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
GÖZALTILARI PROTESTO ETTİLER
GÖZALTILARI PROTESTO ETTİLER
Soma faciasının yıldönümü nedeniyle Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen eylemde gözaltına alınan öğrenciler için eylem düzenlendi. Kazım Özalp Caddesi Kışlahan Meydanı’nda toplanan bir grup Devrimci İşçi Partisi (DİP) üyesi, üniversitede gözaltına alınan...
13 Mayıs 2015 22:26
Font1 Font2 Font3 Font4

Soma faciasının yıldönümü nedeniyle Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen eylemde gözaltına alınan öğrenciler için eylem düzenlendi.

Kazım Özalp Caddesi Kışlahan Meydanı’nda toplanan bir grup Devrimci İşçi Partisi (DİP) üyesi, üniversitede gözaltına alınan 11 öğrencinin serbest bırakılmasını istedi. Öğrencilerin gözaltına alınarak darp edildiğini söyleyen DİP Temsilcisi Mustafa Cihan Yılmaz, “Soma’yı anmaya bile tahammülü olmayanlar bugün Akdeniz Üniversitesi’nde Devrimci İşçi Partili öğrencilerin de olduğu Soma anması yapmak isteyen öğrencilere saldırdı” dedi.

Soma’yı anmak isteyen 11 öğrencinin darp edilerek gözaltına alındığını vurgulayan Mustafa Cihan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü olarak buradan duyuruyoruz. Gözaltına alınan öğrenciler derhal serbest bırakılsın. Onları gözaltına alan polisler gibi işçi düşmanı değil, hepsi tek tek işçi dostudur, sınıf neferidir. Onları gözaltına alarak Soma’yı akıllarından silemezsin, başta yoldaşlarımız olarak gözaltındaki bütün üniversite öğrencileri Soma’nın hesabını soracak, işçi sınıfının yanında durmaya devam edecekler.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa