Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
GREVE DESTEK İÇİN YÜRÜDÜLER
GREVE DESTEK İÇİN YÜRÜDÜLER
ANTALYA’da Emek ve Demokrasi Güçleri, Metal İşçileri’nin grev kararına destek olmak için yürüyüş yaptı. Üç Kapılar da toplanan grup, ellerinde pankartlarla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Slogan atarak yürüyen grup, Cumhuriyet Meydanı’nda...
21 Mayıs 2015 20:48
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA’da Emek ve Demokrasi Güçleri, Metal İşçileri’nin grev kararına destek olmak için yürüyüş yaptı. Üç Kapılar da toplanan grup, ellerinde pankartlarla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Slogan atarak yürüyen grup, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını okuyan Disk Akdeniz Bölge Sorumlusu Cemal Aybar, “14 Mayıs gecesi Renault’ta işçilerin başlattığı direniş önce Tofaş’a sonra da dalga dalga diğer fabrikalara yayılmıştır. Toplu satış sözleşmesine karşı işyerlerinde eyleme geçen işçilerin direnişi son yılların en büyük işçi isyanına dönüşmüştür. Bugünlerin geleceği DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikamızın dayatmayı kabul etmeyerek grev kararı almasıyla belli olmuştu. Metal iş kolunda çalışan kardeşlerimizin çalışma koşulları ve ücretleri kabul edilemez düzeyde. Bir çok fabrikada zorunlu mesai ile 16 saat çalışma yaptırılıyor” dedi.

grevdeki-iscilere-destek-eylemi_2389_dhaphoto2

Grup açıklamanın ardından sloganlar eşliğinde dağıldı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa