Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
GÜL: “ATATÜRK’TEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ”
GÜL: “ATATÜRK’TEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ”
Kemer Belediyesi Meclisi mayıs ayı toplantısını yaptı. GÜL: “ATATÜRK’TEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ”     Kemer Belediye Meclisi, mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Moskova’da düzenlenecek Büyük...
2 Mayıs 2017 15:07
Font1 Font2 Font3 Font4

Kemer Belediyesi Meclisi mayıs ayı toplantısını yaptı.

GÜL: “ATATÜRK’TEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ”

 

 

Kemer Belediye Meclisi, mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Moskova’da düzenlenecek Büyük Türkiye Festivali’ne katılma kararı alan ilk belediye olmaları nedeniyle Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun kendilerine teşekkür ettiğini vurguladı.

 

Kemer Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısı Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda 11 gündem maddesi karara bağlandı.

3 Kemer mayıs meclis

BÜYÜK TÜRKİYE FESTİVALİ

Toplantıda ilk olarak Kemer Belediyesi 2016 yılı Mali Kesin Hesabı kabul edildi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)  ve Antalya Valiliği’nin öncülüğünde Moskova’da düzenlenecek olan  Büyük Türkiye Festivali’ne Kemer Belediyesi’nin katılımı konusu ise;  Nisan ayı meclisinde görüşülmüş ve katılma kararı alınmıştı. Ancak mayıs ayında düzenlenecek festivalin haziran ayına ertelenmesi nedeniyle festivale katılım konusu, prosedür gereği yeniden gündeme getirildi ve kabul edildi.

 

KARALOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Gündem maddesi hakkında konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Bu festivale katılma kararı alan ilk belediye olduk. Antalya Valimiz Münir Karaloğlu bu hassasiyetimizden dolayı bize teşekkür etti. Bizden sonra diğer belediyeler de bu konuda karar almaya başladı. Festivale katılarak Kemerimizi en iyi şekilde tanıtmaya ve ilçemize daha çok turist gelmesini sağlamaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

2 kemer mayıs meclisi

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Kemer Belediyesi’ne yapılacak olan şartsız araç bağışı oy birliği ile kabul edilirken, belediyede boş bulunan tabip kadrosunda sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretinin tavan ücret olarak belirlenmesi oy birliği ile kabul edildi. Yeşil Kemer Spor Kulübü Derneği’nin tahsis süresi uzatımı ile ilgili talep ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Meclis gündemine önerge ile getirilen Beycik Mahallesi 115 adadaki imar planı değişikliği de kabul edildi.

6 kemerli kadınlar anıtkabir 8 Mart

“ATATÜRK’TEN RAHATSIZ OLUYORSUNUZ”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kemer Belediyesi tarafından düzenlenen ve 1.200 Kemerli kadının katıldığı Anıtkabir ziyareti AK Partili meclis üyelerinin verdiği önerge ile gündeme alındı. Bu konudaki eleştirilerin haksız ve anlamsız olduğunu kaydeden Başkan Gül,  “Anıtkabir’e çok anlamlı bir ziyaret yaptık ve Büyük Önder Atatürk’ün manevi huzurunda çelenk koyma töreni gerçekleştirdik. Bunun nesini eleştiriyorsunuz. 1.200 Kemerli kadınla birlikte yaptığımız bu ziyaret, çocuklarıma bırakacağım en büyük miras olacak. Bu konuyu Nisan ayı meclisinde neden gündeme getirmediniz. Çünkü o zaman referandum vardı. Oy kaybetmekten korktunuz. Bu ziyareti eleştirenler Atatürk’ten rahatsız olanlardır. 12 Mayıs’ta da yine binden fazla Kemerli anne ile Çanakkale’ye gidiyoruz. Anneler Günü’nde; Çanakkale’de bu vatan uğruna şehit olan kınalı kuzularımızı anacağız. Bundan da onur duyuyoruz” diye konuştu.

4 kemer mayıs meclis 1 kemer mayıs meclisiYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa